Як відкрити файли HEIC в Windows

IPhone і iPad від Apple тепер знімають фотографії в форматі HEIF, але Windows поки його не підтримує. Розберемося, як відкривати HEIC в Windows або перетворити їх в JPEG.

Що таке HEIF і HEIC?

Формат HEIF створює зображення з меншим розміром файлу і більш високою якістю зображення в порівнянні зі старим стандартом JPEG. Іншими словами, HEIF краще, ніж JPEG. Новий формат зображення заснований на форматі стиснення відео високої ефективності, також відомому як HEVC або H.265.

Але HEIF – це не тільки розмір файлів. Зображення HEIF пропонують безліч функцій, які недоступні в форматі JPEG. Наприклад, прозорість і 16-бітний колір. Ви можете застосовувати такі зміни, як обертання, обрізка, титри і накладення до зображень HEIF і вони будуть зберігатися без зміни основного зображення. Це означає, що ви можете скасувати ці зміни пізніше, якщо хочете.

Якщо ви знімаєте фотографію на iPhone або iPad, то ця фотографія буде збережена у файлі зображення з розширенням .HEIC. HEIC – це формат контейнера, який може зберігати звуки і зображення, закодовані у форматі HEVC.

Windows 10

У разі оновлення Windows 10, то в Microsoft Store можете завантажити спеціальний кодек, що дозволяє переглядати файли HEIC.

Відкрийте Store на «Розширення для зображень HEIF». Натисніть кнопку «Отримати», щоб завантажити і встановити безкоштовні кодеки на вашому ПК.

Тепер ви можете відкривати файли HEIC, як і будь-яке інше зображення, – просто двічі клацніть їх, і вони відкриються в програму «Фотографії». Windows також покаже ескізи зображень HEIC в Провіднику.

Відкриття та конвертація за допомогою програми

1. Завантажити та встановити CopyTrans HEIC для Windows. Цей інструмент забезпечує повну підтримку зображень HEIC в операційних системах Microsoft.
2. Тепер ви зможете відкривати файли HEIC в Провіднику Windows 10 (або Windows Explorer в Windows 7) стандартною програмою для перегляду зображень.

Можливо вам доведеться перезавантажити комп’ютер або, принаймні, вийти і увійти в систему.

CopyTrans HEIC також дозволяє вам перетворити файл в JPEG. Натисніть правою кнопкою миші на файл і в контекстному меню виберіть Convert to JPEG with CopyTrans. Ви отримаєте копію зображення в .JPEG в тій же папці.

Відкриття та конвертація за допомогою веб-сервісу

Якщо ви не хочете встановлювати програмне забезпечення, то можна використовувати інструмент котирувань валют. Зайдіть на сайт heictojpg.com і завантажте до 50 фотографій за раз. Сервіс перетворює ці файли в JPEG і ви зможете їх завантажити назад на комп’ютер.

Відмінна альтернатива – сервіс heic.online. Він також дозволяє конвертувати без втрати якості до 50 файлів HEIF / HEIC в JPEG (а також PNG або BMP) за один захід.

Але, крім цього heic.online дозволяє пакетно змінювати розмір фотографій і видаляти дані EXIF. Дуже корисна фішка, якщо ви хочете конвертувати знімки, наприклад, з iPhone і прибрати з них дані про те, де їх зняли і в який час.

Попередження! Дуже не рекомендую завантажувати в веб-сервіси особисті фотографії або знімки паспорта. Ну, просто про всяк випадок.

У майбутньому, сподіваюся, Microsoft Windows 10 і Adobe Photoshop отримають підтримку зображень HEIF і файлів HEIC. Поки ж вам доведеться покладатися на сторонні інструменти.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *