Вийшов WordPress 5.8 “Tatum” з блок-віджетами, двофарбові фільтри та блоком “Цикл запитів”

20 липня побачив світ WordPress 5.8 «Татум», названий на честь джазового піаніста Арта Татума. Це другий великий реліз 2021 року. Він включає редагування шаблонів, підтримку JSON-файлів для тем, блоки, пов’язані з темами, двофарбові фільтри для медіа файлів та віджети блокування.

Остання версія має багато інших чудових функцій, таких як підтримка нових смайлів, оновлення поля URI для розробників плагінів. Випуск 5.8 припиняє підтримку IE11. Ви можете, нарешті, попрощатися з епохою Internet Explorer.

Метт Малленвег відповідав за звільнення WordPress 5.8. В останньому випуску взяли участь 530 добровольців. Команда розробників закрила 320 Trac-квитків і понад 1500 запитів на GitHub.

Двофарбні фільтри та покращення мультимедіа

Блоки зображень і обкладинок отримують нову функціональність Двофарба. Це фільтр, який дозволяє користувачам накладати два кольори на носій, створюючи унікальні ефекти. Кольори переписує світло та тіні на зображенні або відео. Користувачі можуть застосовувати настройки за замовчуванням у WordPress, включіть кольори, визначені темою, або створіть власні колірні суміші.

У WordPress 5.8 також було представлено декілька оновлень бібліотеки. Команда розробників видалила нескінченну прокрутку і впровадили кнопку “завантажити більше”, покращивши досвід для користувачів програми читання екрану. Тепер користувачі можуть копіювати URL-адресу медіафайлів зі сторінки “Додавання нового носія”.

Останній реліз пропонує підтримку формату WebP зображення вперше. Розробники тепер мають фільтр image_editor_output_format для детальних налаштувань формату виведення даних.

Блокувати віджети

Вперше з моменту з’явилася система блоків (ще в WordPress 5.0 майже три роки тому користувачі змогли застосувати блоки не тільки в редакторі постів. Тепер блоки можуть бути використані на будь-якій доступній бічній панелі. Це ще один крок до повного редагування сайту (Повне редагування сайту, або FSE коротко). Поки що користувачі можуть ознайомитися з новим процесом використання блоків.

Все залежить від існуючої теми. Деякі старі проекти можуть не працювати з цією системою. Можливо, авторам тем потрібно буде відмовитися від цієї можливості на даний момент. Щоб не зіткнутися з зламаними віджетами, користувачі можуть встановити плагін Класичні віджети.

Цикл запитів і блоки в темах

Можливість створювати списки, сітки та інші види дизайну вже давно в руках досвідчених розробників. Щоб внести деякі зміни, користувачам довелося покладатися на свої теми або на спеціалізовані плагіни. Це не той випадок сьогодні. Користувачі можуть створювати майже будь-який тип списку записів за допомогою блоку Цикл запитів.

І це тільки початок. Новий блок у WordPress 5.8 – це лише перший крок на шляху до повного редагування сайтів. Коли інші блоки розвиваються і з’являються, користувачі та автори теми створюватимуть все нові та нові макети. Повторення запиту є лише початковою точкою.

Через блок “Цикл запитів” користувачі зможуть вперше ознайомитися з шаблонами. Інструмент вставки шаблону дозволить користувачам вибирати шаблони блоків, налаштовувати їх і змінювати їх. У майбутньому така можливість стане ще більш помітною і цікавою.

Вставлення списків записів – це лише невелика частина пропонованих функцій. У WordPress 5.8 З’явиться нова тематична рубрика для блоків. В основному ці блоки призначені для використання в циклі запитів. Існують також блоки, такі як Назва сайту та Слоган сайту, які будуть корисні в редакторі шаблонів.

Редактор шаблонів

Новий редактор шаблонів надає вам змогу створювати шаблони для повторного використання. Для цього вам не потрібно мати 100% блокувати тему. На сторінці редагування вмісту з’явиться накладання, яке дозволить користувачам настроювати нижній колонтитул, верхній колонтитул і все, що між ними.

По суті, це зменшена версія майбутнього редактора веб-сайтів. У версії 5.8 ця функціональність ідеально підходить для створення цільових сторінок (цільових сторінок). Для звичайних користувачів це дуже потужний інструмент. І це дозволяє WordPress Наблизіться до своєї мети демократизації видавничої справи (і дизайну).

Мінус цей параметр? Його не ввімкнуто за замовчуванням. В активній темі слід прописати її підтримку. Багато хто просто не побачить його, поки розробники теми не розгорнуть останні оновлення.

Підтримка Theme.json

У WordPress 5.8 розробники тем можуть налаштовувати глобальні стилі та параметри через нову систему theme.json. Найближчі до найближчих вона стане основою для створення тем.

Новий файл є мостом між темами, WordPress і користувачі є стандартизованим методом взаємодії. Автори теми визначають параметри, які підтримує тема, а також її стандартні стилі. WordPress виводить все це через інтерфейси редагування і в інтерфейсі. Користувачі можуть переписати стилі для кожного окремого блоку або встановити власні глобальні стилі за допомогою функції “Глобальні стилі”.

Зараз цією функцією можуть скористатися розробники як традиційних, так і блок-тем. Найближчим часом багато розробників тем почнуть перенесення своїх рішень на theme.json.

джерело: wptavern.com

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *