Зміни в бібліотеці WordPress 5.8, які чекають нас

Як ви вже знаєте, WordPress 5.8 буде мати просто божевільну кількість змін. Ми подивилися на деякі з них. Настав час вивчити зміни, пов’язані з обробкою мультимедійних файлів у майбутньому випуску.

Користувачі, безсумнівно, будуть в захваті від підтримки зображень webP-формату, а також появи кнопки для копіювання URL-адреси зображення в буфер обміну на екрані завантаження носія. Розробники єю маємо новий гак для фільтрації формату виводу зображень. Нарешті, платформа відмовляється від нескінченної прокрутки зображень.

WordPress 5.8 повинен вийти на 20 липня. Якщо ви ще не протестували зміни, ви можете зробити це, встановивши WordPress 5.8 Release Candidate 3.

Замість нескінченної прокрутки тепер кнопка Ajax

У майбутньому випуску зникне нескінченна прокрутка для медіа. Замість цього буде використовуватися кнопка “Завантажити більше” на Ajax. Бібліотека і накладення з медіа в редакторі будуть обмежені виведенням 40 медіа-елементів за замовчуванням.

Ця зміна з’явилася завдяки зусиллям команди доступності WordPress. Член цієї команди Андреа Ферсія відзначив дві серйозні проблеми, пов’язані з нескінченним прокручуванням. По-перше, користувачі клавіатури навряд чи зможуть охопити вміст після області прокручування. По-друге, немає інструкцій або сигналів для екранних чикаранів про те, як працює нескінченна прокрутка.

Він також відзначив деякі проблеми з зручністю використання та продуктивністю. Нескінченна прокрутка може порушити історію браузера, і для неї немає JavaScript-зворотного зв’ювання. Завантаження сотень і тисяч великих зображень значно роздуває обсяг пам’яті.

Медіатека буде оброблятися через Ajax в WordPress 5.8, тому ми можемо очікувати аналогічних оновлень для інших областей WP в майбутньому:

 • Сторінка “Додавання тем”
 • Настроювання > додавання елементів меню
 • Редактор > посилання > пошуку

Копіювання URL-адреси на сторінці додавання нових медіафайлів

Ця зміна усуває одну невелику, але досить помітну неприємність, яка страждала користувачів протягом багатьох років. Під час передавання зображення на сторінку “> медіа-даних” користувачі не змогли отримати його URL-адресу, не натиснувши кнопку “Редагувати”.

У WordPress 5.8 з’явиться кнопка “Копіювати URL-адресу в буфер обміну”, яка буде видимою після завантаження зображення. Немає необхідності залишати сторінку і намагатися отримати URL окремо.

Підтримка форматів зображень WebP

WordPress буде підтримувати новий формат зображення. Ні, це не SVG (технічно це не зображення). Є ще деякі проблеми безпеки, які необхідно подолати, щоб з’явилася вбудована підтримка SVG. WordPress тепер підтримує WebP, який обіцяє кращу продуктивність для тих, хто його використовує.

В даний час 1,8% з топ-10 мільйонів сайтів підтримують формат WebP. Оскільки WP перейшов на його підтримку, цей відсоток, швидше за все, збільшиться далі в найближчі роки.

Хук для формату виводу зображень у редакторі

Розробники, які хочуть перетворити зображення з одного типу MIME на інший, тепер можуть використовувати новий image_editor_output_format фільтр. Розробники плагінів можуть перетворювати всі нещодавно завантажені зображення або переписувати лише певні формати.

Наступний приклад перетворює JPG-зображення на новий формат WebP:

add_filter( 'image_editor_output_format', function( $formats ) {
    $formats['image/jpeg'] = 'image/webp';

    return $formats;
} );

Формат виводу буде застосовано до всіх зменшених розмірів зображення під час їх створення. Проте це працюватиме лише для зображень WebP, лише якщо веб-сервер підтримує цей формат.

джерело: wptavern.com

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *