Випущено Gutenberg 11.1: додано підтримку перетягування для режиму перегляду списку, оновлено межі блоків

Плагін Гутенберга продовжує рухатися вперед. останній Реліз, випущений всього через день після релізу WordPress 5.8, містить декілька нових можливостей і майже три десятки виправлень помилок. Особливу увагу слід приділити перетягуванні блоків у режимі перегляду списків, а також підтримці меж (меж).

Автори теми зможуть налаштувати вивід блоку Стовпці на мобільних пристроях (чи перекладати стовпці в рядки чи ні). Також додано деякі оновлені засоби конструктора для навігаційних меню. Розробники тем мають перевірити останні зміни для блокування стилів RSS-каналщоб дизайн їх проектів не розійшовся.

Перетягування блоків у режимі перегляду списку

Настав момент, коли ми чекали. Режим перегляду списку у редакторі тепер полегшує керування довгими документами з великою кількістю блоків. За останні десять випусків команда розробників значно покращила його.

У версії 11.1 користувачі можуть перетягувати блоки зі списку для впорядкування та структурування вмісту. Однак користувачі не обмежуються лише переміщенням об’єктів у самому списку. Блоки зі списку можна перетягувати на полотно вмісту та назад.

Ця функціональність працює просто чудово.

Прикордонна підтримка

Gutenberg 11.1 покращив досвід сумісності для варіантів кордону. Команда розробників вдосконалила інтерфейс і розбила параметри на відповідні групи.

Поки що тільки наступні блоки мають прикордонну підтримку (часткову або повну):

  • Кнопку
  • група
  • образ
  • шукати
  • стіл

Користувачі можуть вказувати окремі округлення меж за допомогою параметра радіус межі. Я також хотів би бачити подвійний стиль кордону в майбутньому.

Блок стовпців: перекладіть стовпці в рядки на мобільних пристроях

Стек

За промовчанням окремі блоки стовпців на мобільних пристроях переміщуються до рядків один до одного для кращої зручності використання. Тепер користувачі можуть вимкнути таку поведінку в батьківському блоці стовпців окремо. Це також покращить управління розміткою в темах блоків.

Перемикач “Стек на мобільному” дозволяє впоратися з існуючими проблемами. Однак це тимчасове рішення, яке не дозволяє дизайнерам тем досягти належної гнучкості, реалізованої за допомогою CSS.

Перед блокуванням теми та редактор сайтів включено до ядра WordPress, розробникам тем знадобиться покращений адаптивний контроль над блоком Columns, щось на з’єднання блоків рядків / вбудованих / flex.

Розробники тем можуть перевірити, чи вимкнено мобільний переклад у рядки блоків стовпців, чи ні за допомогою класу .is-not-stacked-on-mobile.

Поштові терміни та хмара тегів

У минулих випусках Gutenberg блок Post Terms (варіація поштових тегів та категорій постів) відображав розділювач за замовчуванням (|) між окремими елементами. Тепер на ньому відображається кома, за яким слідує пробіл.

Розробники тем можуть змінити цю поведінку в шаблонах блоків. Користувачі можуть налаштувати це в редакторі. Параметр знаходиться на вкладці Додатково на бічній панелі з параметрами блоку.

Блок Хмара тегів також був оновлений. Тепер користувачі можуть встановити обмеження на кількість відображуваних міток. Типовим значенням є 45 міток.

Кольори підменю навігації

Команда розробників Gutenberg додала два нових варіанти кольору для навігаційного блоку. Окрім кольорів тексту та тла для самого блоку, користувачі тепер можуть встановлювати колір тла та тексту для елементів підменю.

Навігаційний блок, хоча і вдосконалений, як і раніше є одним з найскладніших фрагментів у мозаїці редагування веб-сайту. Вони намагаються зробити з нього універсальне рішення. Вже є квиток, який пропонує додати до навігації ширший діапазон вкладених блоків.

Загалом, тепер у нас є кольори тексту і фону для підменю. Однак їх називають не зовсім коректно: “Накладання тексту” і “Накладання фону”. Я не впевнений, що вони будуть працювати в адаптивному меню для мобільних пристроїв.

джерело: wptavern.com

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *