Увімкнення та вимкнення нових функцій у WordPress 5.8

Реліз WordPress 5.8 став одним з найбільш масштабних функціональних оновлень в історії двигуна. Кожен зміг знайти в ньому щось цікаве, і було багато функцій, які користувачі воліли б вимкнути.

Включення класичних віджетів, повернення нескінченної прокрутки в бібліотеку, включення редактора шаблонів – все це, безумовно, може бути реалізовано в системі, яка обслуговує більше 40% світових інтернет-сайтів. Є плагіни для всього цього. Про них ми поговоримо далі в статті.

Увімкнення редактора шаблонів

Редактор шаблонів є однією з найбільших функцій WordPress 5.8, однак, для більшості користувачів він залишався недоступним. Вся справа в тому, що за пару тижнів до виходу команди розробників вирішили зробити редактор шаблонів необов’язковим. Відповідно, розробники тем повинні включати його самі, тестують працездатність редактора в своїх проектах. Однак користувачі можуть в кінцевому підсумку чекати тижнів, місяців і років для автора теми, щоб включити цю опцію для них.

Не кожна тема буде добре працювати з редактором шаблонів. Багато що залежить від того, як була розроблена тема. Єдиний спосіб дізнатися, чи буде редактор шаблонів працювати з темою, – це включити його і протестувати самостійно.

Компонент plug-in Редактор шаблонів від Webd Ltd дозволяє це зробити. Він не має жодних налаштувань. Досить встановити його і активувати.

Зауважте, що результати можуть бути найрізнятися. Якщо редагування шаблонів не працює, просто вимкніть плагін.

Керування форматами WebP і зображень

У WordPress 5.8 запроваджено підтримку зображень WebP. Цей тип зображення може зменшити розмір файлу приблизно на 25-34%, залежно від вихідного формату. Проте формат завантажених зображень не змінюється автоматично на WebP. Плагін розробники просто новий гачок image_editor_output_format.

Компонент plug-in Сучасні зображення WP від Адама Сільверштейна базується на цьому гачку. Плагін дозволяє користувачам налаштовувати формат завантажених зображень для всіх розширень. Наприклад, користувачі можуть перетворювати свої зображення JPEG на WebP або залишати їх у базовому форматі.

Класичні віджети

Блокування віджетів, які з’явилися в WordPress 5.8, попередив багатьох користувачів. Такі віджети стали результатом перехідного етапу від класики до блоку тем. Більшу частину краще їх вимкнути.

Блокувати віджети просто не дозволяють працювати з усіма темами, а деяким людям потрібні традиційні віджети. Ви можете вимкнути віджети блокування і повернутися до класичних віджетів за допомогою наступних плагінів:

Якщо вам не потрібно все, що пов’язано з блоками, ви можете використовувати плагін Вимкнути Гутенберг від Джеффа Старра. Це найнадійніше доступне рішення, що дозволяє власникам сайтів отримати бажаний досвід взаємодії.

Увімкніть нескінченну прокрутку для вашої бібліотеки

У WordPress 5.8 Замість нескінченної прокрутки в бібліотеці в Ajax була введена кнопка “Завантажити більше”. В результаті кожна “сторінка” тепер відображає 40 зображень та інших носіїв. Ця зміна була потрібна користувачам клавіатури та екранних редакторів. Нескінченне завантаження також хіт продуктивності для повільного підключення до Інтернету.

Звичайно, доступність і продуктивність завжди повинні бути на передньому плані. Але в той же час розробники WP запропонували і гак для авторів плагінів, щоб вони могли увімкнути нескінченну функцію прокрутки.

Девід Баумвальд випустив плагін Увімкнення нескінченної прокрутки бібліотеки мультимедіа, що дає змогу знову ввімкнути нескінченну прокрутку зображень у медіатеці.

Єдиний розрив, який залишається, полягає в тому, що немає рішень, які дозволяють збільшити ліміт з 40 зображень на одній сторінці (з нескінченною прокрутка відключена). Це неможливо налаштувати ще, тому що розробники не мають гачок доступні для цього. Принаймні поки що – на цю опцію вже є відкритий квиток.

джерело: wptavern.com

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *