Цілі шаблони сторінок все ще відсутні посилання в розробці блоч-теми WordPress

Згадаймо перші дні проекту Гутенберга. Дизайнери, розробники, члени команди перегляду тем – всі вони намагалися прийняти нову концепцію, яка називається блоками. Було багато дискусій про плюси і мінуси раннього редактора. У повітрі був помірний ажіотаж, і наш оптимізм загартувався альфа-версією проекту.

Блок-система має потенціал для подолання однієї з найбільш значних перешкод у розвитку теми. Мова йдеться про вставку стандартного / демонстраційного вмісту в редактор для всієї сторінки.

Я не пам’ятаю, хто автор цієї ідеї, але для багатьох це було справжнє богоявлення. Загальна концепція по тому, щоб попередньо розробити дизайн домашньої сторінки або будь-якої іншої сторінки і дати користувачам можливість вибрати з запропонованих дизайнів. Все це було б прив’язано до стандартної системи блоків, і нам більше не доведеться покладатися на розрізнені варіанти в темах, сторонніх плагінах або спробах обійти правила “не створювати контент” за допомогою огляду Team.

Ніхто не знав, як все це буде працювати на практиці, але ми знали, що це значно спростить життя розробникам теми.

У жовтні 2019 року розробник з Automattic Хорхе Берналь відкрив квиток під назвою Шаблони початкових сторінок. Його команда працювала над селектором шаблонів для мобільних додатків. Як з’ясувалося, у 2018 році WordPress.com інструментарію редагування вже мали таку функціональність. Суть пропозиції Хорхе полягала в тому, щоб вбудувати Інструментарій редагування в основну платформу (ядро / Гутенберг), щоб сторонні дизайнери тем могли створювати власні дизайнерські рішення на його основі. Але поки що нічого не зрушив з мертвої точки.

Термін “шаблон” уже занадто багато використовується в просторі. WordPress, Ось чому я буду називати такі дизайни на всю сторінку “шаблони сторінок”.

Компонент plug-in Блоки Буття — це один з найкращих способів зрозуміти концепцію шаблонів сторінок. У верхній частині редактора є кнопка Макети, при натисканні на яку з’являється накладання, щоб вибрати із запропонованих параметрів дизайну сторінки.

Тут ми бачимо розділи і макети. Розділи такі ж, як і шаблони в ядрі WordPress: невеликі фрагменти початкового вмісту для повторного використання. Макети – основи для створення готових сторінок різних типів.

Команда StudioPress / Genesis не була першою, хто просів цю концепцію. У той же час саме вона змогла створити продуманий користувальницький інтерфейс на основі редактора. WordPress.

Початковий ажіотаж трохи затримався. Була обережна віра в редактора.

Розробники тем, особливо в комерційній сфері, вже давно пропонують саморобні рішення для швидкого вставлення контенту на всю сторінку одним клацанням миші. Такі користувальницькі підходи вже настільки закріпилися, що розробники тем навряд чи захочуть перейти на основні варіанти, пропоновані WP. Слабкі сторони платформи були швидко покриті зусиллями розробників.

Деякі можуть подумати, що можна отримати дизайн для цілих сторінок, використовуючи поточну систему блок-шаблонів. Так і ні. Розробники тем могли б втиснути в нього дизайни на всю сторінку, але досвід взаємодії буде в кілька разів гіршим у порівнянні зі сторонніми рішеннями. Візерунки сьогодні є одним з кращих інструментів для створення тем, але вони, на жаль, ще не всемогутні.

Як відомо, шаблони працюють на основі API шаблонів. Розробникам тем просто потрібен спосіб позначити візерунок як макет на всю сторінку, відокремлений від інших шаблонів. Однак поточний інтерфейс користувача та UX потрібно переробити. Замість існуючого інструменту вставки потрібне повноекранне накладання (де-факто стандартне серед інших систем).

Користувачі повинні мати інший варіант, крім вибору існуючого шаблону та створення сторінки з нуля.

“Я думаю, було б корисно реалізувати повносторіні моделі в ядрі”, сказав він. Зазначити Ана Сигота з Anariel Design. «Поки що ми розробили дві теми FSE. Наша остання преміальна тема також заснована на шаблонах блоків. Було б чудово, якби користувач міг відкрити нову сторінку, вибрати для неї готовий дизайн, а потім відразу ж почати редагування. Це те, що потрібно користувачам. Вони просто хочуть додати сторінку, вибрати для неї макет і перейти до додавання вмісту”.

Звичайно, це не одкровення для середньостатистичного автора, який працює з користувачами щодня. Вставлення або імпорт макета сторінки у програмі WordPress — це один з найпопулярніших запитів. Нинішня модельна система практично готова реалізувати таку можливість. Нам просто потрібно перейти на новий.рівень.

джерело: wptavern.com

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *