Випущено Gutenberg 11.2: розширена підтримка кольорів, з’явилася експериментальна розмітка Flex для блоку Group

Нещодавно випущений Гутенберг 11.2.0 з розширеною підтримкою кольорів для блоків пошуку та Пулквоте. Історично налаштування цих елементів було недоступне для більшості користувачів (якщо розробники тем не ввімкнули ці параметри). У новому випуску буде додається підтримка кольорів для кнопки Пошук. Ви можете встановити кольори для його меж.

З котируваннями (Pullquote) така ж ситуація. Вони налаштовані на підтримку кольорів – користувачі тепер можуть створювати творчі типи дизайну без будь-яких обмежень.

Раніше користувачам доведеться платити веб-розробникам, щоб зробити такі налаштування. Тепер все це можна легко зробити самостійно.

Підтримка кольорів є ще одним кроком до вдосконалення інструментів дизайну редактора. Досягнення узгодженості всіх варіантів, що застосовуються до блоків, є головним завданням для розробників Gutenberg.

«Ще одна важлива мета в сфері дизайну – надати можливості для створення широкого спектру різноманітних моделей. Розробники повинні бачити, що ми підтримуємо ці кроки. Вони повинні розуміти, що створення блоків – це єдиний, послідовний, природний процес”, – сказав провідний дизайнер Гутенберга Матіас Вентура.

Gutenberg 11.2 також включає підтримку нової експериментальної націки Flex. Потреба в додаткових націнках була описана Ріком Баністером в Квитоквидані рік тому. Був запит на опцію “горизонтальний вихід” для блоку Групи:

«При проектуванні візерунків, а також створенні розмітки з декількома елементами, розташованими горизонтально, буде корисним батьківський блок, який автоматично організує дочірні елементи в одному рядку. Звичайно, ви можете використовувати стовпці для відображення елементів один за одним, але це призводить до численних вкладень – не найкращий підхід, коли потрібно розташувати тільки один набір блоків.

В принципі, можна було б поліпшити блок Групи, додавши до нього опцію “відображати горизонтально” або “діяти як ряд”. В результаті він буде обгортати свої дочірні елементи і функціонувати як гнучкий контейнер (display:flex; flex-direction:row;). Додаткові необов’язкові параметри можуть бути додані для вирівнювання та розподілу об’єктів”.

Опція розмітки flex допоможе частково усунути непотрібну складність вкладених блоків. Ранній прототип нижче демонструє необроблений інтерфейс для перемикання розмітки. Тут ви можете побачити різницю між розміткою Flex і базовою розміткою потоку, в якій дочірні елементи відображаються вертикально один за одним без будь-яких стилів. У Gutenberg 11.2 блоки можуть підтримувати різні макети (фундамент для цього закладений). Як зазначив розробник Gutenberg Ріад Бенгелла, в майбутньому планується ввести додаткові націни, такі як “сітка” і “абсолютний контейнер позиціонування”.

Підтримка Flex для блоку Group є першим прикладом того, як різні розмітки можуть бути використані в редакторі блоків.

“В останньому випуску WordPress ми представили конфіг макета і __experimentalLayout для внутрішніх приміщень», – сказав Ріад. «Спочатку ми хотіли зробити вирівнювання і ширину контенту в темах більш декларативними. Це була досить амбітна мета, яку було важко досягти для стандартної розмітки. Це, як кажуть, ми завжди хотіли ввести інші типи розмітки в редакторі, а не тільки звичайний вертикальний список блоків “.

Експериментальна підтримка розмітки Flex може бути корисною для розробників тем. Його можна використовувати в різних випадках: з блоком Cover, з заголовками, з іконками соціальних мереж, зі стовпцями і т.д. Інтерфейс перемикання розмітки в цьому випуску прихований. Команда Гутенберга працює над поліпшенням цієї функціональності.

Джерело: wptavern.com

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *