Чи справді розробка на WordPress стала такою складною сьогодні?

Розповідь ведеться від імені Джастіна Тадлока, розробника WP.

Легко забути про те, як WordPress було 10, 15 років тому.

Ми зіпсовані. Нас псує велика кількість документації і посібників, величезна кількість знань, накопичених за період більше десяти років. Ми зіпсовані власним досвідом енергійної молоді, і цей досвід тепер ставить нас на рак, тому що ми постаріли з нашою улюбленою платформою.

Ми стали вічно незадоволеними старими людьми. «Сьогодні було не так багато різних інструментів для написання коду. Ми створили все з нуля”.

Гаразд, це все жарти. Я належу до розробників того ж старого двигуна WordPressза які багато хто відчуває ностальгію. Я думаю, я маю право закріпити на собі. Чому ні. Певною мірою ті часи були простішими. Але не зовсім.

Я був у спільноті WP протягом тривалого часу. Всякий раз, коли в WordPress вийшов новий функціонал, цунамі критики, безумовно, впав на нас. Я до сих пір в моїй пам’яті ті дні, коли в WordPress практично не було ніякої документації ні на що.

Останнім часом все більше поніміться питання про складність входження в середовище сучасного розвитку. WordPress. Цей аспект обговорювався протягом декількох років, але останній спалах стався після недавнього твіту Кріса Вігмана:

“Що глибше я занурююся в сучасну розробку WP, тим більше я розумію, чому нові розробники не хочуть возитися з нею. Це не той проект, який був у минулому. Крива навчання зараз дуже крута, незалежно від вашого минулого досвіду».

Близько місяця тому я написав свій перший плагін блоку – всього за пару годин. При цьому в статті я зазначив, що прохідний бар’єр був значно вище, ніж був у 2007 році. Тепер, коли минув місяць, я не настільки впевнений в тому, що я кажу. Можливо, я подивився на минуле через окуляри рожевого кольору, забувши про проблеми, з якими я зіткнувся тоді.

Якщо мої знання про PHP досить добре, то з JavaScript я близько 10 років позаду. І тепер JS в WP став більш важливим, ніж PHP.

У своїй останній статті я поскаржився на документацію. Але давайте будемо чесними. В WordPress ніколи не було продуманої документації, яка б навчала початківця розробника всім аспектам програмування. Я написав принаймні кілька сотень посібників у моїй кар’єрі. І майже кожен раз мені доводилося заглиблюватися у вихідний код проекту, щоб зрозуміти його, що дозволило мені навчити інших розробників. Інші розробники часто робили те ж саме.

З часом, на WordPress.org мав відповідну документацію, але цього не сталося відразу. Цей проект постійно розвивався.

Тоді я вирішив написати свій перший блок в чистому JavaScript. Немає інструментів для складання. Немає документації з реагування. Просто чистий код JS в моєму редакторі. Мені довелося навчитися повзати спочатку, тільки потім я навчився ходити. Мені довелося зробити свою першу ітерацію роботи коду, перш ніж я перейшов до чогось більш складного.

Через пару днів я переписав все це за допомогою сучасного JavaScript і склав його за допомогою webpack. Через тиждень я створив другий плагін з розширеною функціональністю.

Це було важко? Так. Чи був бар’єр входу вище, ніж коли я вперше розробив плагіни? Це можливо. Правду кажучи, я не намагався так важко, тому що у мене є трохи інший сегмент мого життя зараз. У 37 років, там не так багато диска, і менше можливостей, щоб дізнатися нові навички так швидко, як вони зробили в свої 20. Але у мене є міцний фундамент і достатньо досвіду, щоб подолати деякі перешкоди, з якими я зіткнувся.

Моя боротьба була б жорсткіше, якщо б мені довелося вчитися JavaScript замість PHP для AT 20. WordPress? Я сумніваюся в цьому. Обидві мови мають круту криву навчання для початківців.

Перше знайомство з Subversion або Composer може бути таким ж залякуючим, як і перше занурення в webpack і npm. Для свіжого розуму, чистий шифер, щоб бути наповнений знаннями в цій галузі WordPress, бар’єр входу буде таким же, як і для нас в наш час з PHP.

Для нас, зірок, світ перевернувся з ніг на голову. Це не заперечує. Проект Gutenberg, який становить майже кожну нову функцію WP, розвивається настільки швидко, що неможливо йти в ногу з ним, якщо ви також вдосконалите свої навички. У цьому басейні легко потонути. Якщо це станеться зі мною, то я просто даю собі перерву, розвантажую свої думки, потім з новими силами повертаюся в систему.

Внесок в екосистему WordPress завжди ускладнювалася деякими перешкодами. Брак часу, відсутність знань в PHP, відсутність інших навичок – все це залишило багатьох розробників в кулуарах проекту. Певною мірою це змінилося. Деякі області стали більш доступними для користувачів, чого раніше не спостерігалося. Найпростіший спосіб побачити це в контексті створення тем.

«Люди повинні розуміти, що розвиток тем знаходиться в напрямку спрощення», – твітує Керолайн Наймарк. «Поріг для дизайнерів і нових розробників знижується. Коли розробники кричать, що вони не можуть використовувати свої гачки в темі блоку, вони не дивляться в майбутнє, вони починають тільки з того, що є зараз “.

Я особисто витратив більше часу на теми редактора блоків, ніж на розробку плагінів. Автори тем прослизнули на порожнє полотно. Можливо, коли блок-теми підтримуються в ядрі WP, все стане набагато простіше.

Звичайно, я міг би написати ad nauseam про те, як розвиток теми йде стрибками і кордонами. Але справа не в цьому. Революційна частина системи полягає в тому, що вона ідеально підходить для людей, які не контактували з нею в минулому.

З випуском WP 5.8 на WordPress.org — перша ітерація каталогу шаблонів. Незабаром будь-який користувач зможе додати свої власні шаблони блоків без написання одного рядка коду. Люди просто створять розмітку в редакторі, а потім скопіюють її і поділяться нею з іншими.

Коли з’явиться редактор веб-сайтів, правила гри знову зміняться. Користувачі зможуть створювати дизайн всього інтерфейсу без будь-яких спеціальних навичок в області програмування.

Якщо WordPress якщо він повинен стати більш складним для розробників, щоб дати користувачам таку владу, я легко змиритися з цим.

Найвищий бар’єр входу – як це завжди було – стосується внеску безпосередньо в сам двигун. WordPress. Або внесок у блок-світ через Гутенберга.

Розділ «Початок роботи з внеском до коду» У редакторі блоків Довідник є гігантським hodgepodge нотаток і процедур установки, які можуть відлякати навіть поважного розробника. Майже всі варіанти пов’язані зі сторонніми інструментами, і тому будь-які проблеми, з якими ви стикаєтеся при налаштуванні вашої системи, ймовірно, приведуть вас до підтримки форумів або чатів за межами WP. Навіть зробити внесок у розвиток Гутенберга стало складніше.

Не вистачає історії. У нас було півтора десятиліття, щоб відточити наші механізми для класичного WordPress. Часто потрібно було зробити досить жорсткі, якось непривабливі кроки, щоб зробити простір навколо WP комфортним для розробників. Це, як кажуть, у нас було тільки три роки, щоб довести WP до того ж природного стану.

Я залишаюся оптимістом. Я сподіваюся, що через 15 років у нас будуть дискусії про нову технологію стек реалізований в WordPress 10.0. Тим часом я з нетерпінням чекаю вдосконалення нашої документації, розширення навичок нашої програмної спільноти та нових. WordPress- розробники.

Що ви думаєте про розвиток WordPress? Стало важче? Чи є дефіцит «свіжої крові» в цій сфері?

Джерело: wptavern.com

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *