Розробники Elastic завдали удару по OpenSearch

Як ми раніше писали, Elastic, розробники пошуково-аналітичної системи Elasticsearch, змінили ліцензію свого проекту, відмовившись від відкритого вихідного коду. В результаті Amazon вирішив зробити його вилкою (fork). У липні 2021 року проект оголосив про випуск першої публічної (GA) версії OpenSearch 1.0, вилки Elasticsearch 7.10.2 і Kibana 7.10.2 під ліцензією Apache 2.0.

Розробники Elastic були вкрай незадоволені вилкою і вирішили помститися – вони зробили свої клієнтські бібліотеки несумісними з OpenSearch. Клієнт Python оновлено для виконання запиту API, який перевіряє, чи є з’єднання з Elasticsearch; якщо це не так, видається помилка. Спільнота висловила протест проти такої неадекватної поведінки з боку Пружної.

«Це прикро, – сказав менеджер з продуктів Invenio Ларс Холм Нільсен. “Ви змушуєте нас обрати сторону в цій бійці. Ми розробляємо продукт з відкритим вихідним кодом, який може легко працювати як з Elasticsearch, так і з OpenSearch. Нехай люди вибирають те, що їм найбільше подобається”.

«Здається, що нам самим тепер доведеться зробити вибір – використовувати OpenSearch або Elasticsearch. Поведінка Elastic не вселяє нам впевненості. Серйозно, яке майбутнє може бути з вами? І не звинувачуйте Amazon у всьому – ви вже змінили ліцензію сервера. Навіщо взагалі був потрібен цей додатковий крок?”

Старший технічний менеджер Elastic Філіп Краус написав наступну відповідь перед відключенням коментарів:

“Amazon OpenSearch – це інший продукт. Незважаючи на деяку нашу спільну історію, ми вже маємо багато відмінностей, які викликають деяку плутанину і проблеми “.

Розробники Elastic також змінили роз’єм .NET для Elasticsearch, щоб включити додаткову перевірку при першому використанні.

Старший розробник Elastic Стів Гордон заявив, що зміна не вплине на підтримувані конфігурації. Намір компанії полягав у тому, щоб «негайно зосередитися на існуючих несумісностях, щоб споживачі не думали, що вони працюють в підтримуваній конфігурації, яка не тестується і може взагалі не функціонувати так, як очікувалося».

В результаті зміни Elastic зробили багато бібліотек несумісними з OpenSearch. Розробники OpenSearch вирішили створити новий набір клієнтських бібліотек, який спростить підключення додатків до кластера OpenSearch або Elasticsearch:

«Багато розробників, які використовують Elasticsearch і OpenSearch у своїх додатках, також вдаються до бібліотек з відкритим вихідним кодом, підтримуваних Elastic. Ці бібліотеки пропонують зручні інтерфейси високого рівня для декількох популярних мов програмування. Протягом останніх декількох тижнів Elastic додала нову логіку для декількох з цих клієнтів, яка відкидає зв’язки з кластерами або кластерами OpenSearch з відкритим вихідним кодом Elasticsearch 7. Хоча клієнтські бібліотеки все ще залишаються відкритим вихідним кодом, тепер вони дозволяють підключатися лише до комерційних пропозицій Elastic».

OpenSearch опублікував список з десятка клієнтів, для яких розробники планують випустити свої вилки. Ці вилки підтримуватимуть сумісність з усіма дистрибутивами Elasticsearch.

«Ми не рекомендуємо оновлення до останньої версії будь-якого з підтримуваних клієнтів Elastic, оскільки це може призвести до збою в роботі додатків», – відзначили фахівці OpenSearch в оновленні проекту.

Заборона Elastic на офіційних клієнтів, що взаємодіють з вилками з відкритим вихідним кодом, ще більше підірвала репутацію компанії (яка вже була досить слабкою після реліквії Elasticsearch).

«Схоже, Що Elastic висмоктала всі переваги з відкритого вихідного коду і тепер виплюває кістки», – сказав Саймон Фіппс, директор зі стандартів і політики OSI.

10up, творці ElasticPress.io, одного з найвідоміших рішень на основі Elasticsearch в екосистемі WordPress, ще не визначилися зі своїми наступними кроками у зв’язку з реліцензацією продукту.  Компанія не поспішає вибирати чиюсь сторону. Васкен Хаурі, віце-президент платформ і систем в 10up, зазначив, що ця суперечка «навряд чи вплине на нас в найближчому майбутньому (2-3 роки)».

Оновлення до Elasticsearch 7.11+ вимагатиме від користувачів оплати послуги або переходу на вилку з відкритим вихідним кодом. Васкен сказав, що компанія «практично не використовує більшість нових функцій, які зараз пропонує Elasticsearch», і тому поточні проекти «можуть працювати ще пару років без необхідності оновлень». Відповідно, користувачам плагіна ElasticPress і клієнтам сервісу ElasticPress.io не потрібно турбуватися про відновлення війни між Elastic і Amazon.

Джерело: wptavern.com

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *