Плагіни з префіксом “WP” перестали потрапляти в каталог WordPress.org, щоб уникнути потенційного зловживання торговою маркою

Багато хто в спільноті розробників WordPress були здивовані, дізнавши, що WordPress.org відкидає плагіни з префіксом “WP” у своїй назві, про що Джо Янгблад написав у Twitter. Це обмеження було введено близько 7 місяців тому – без офіційного повідомлення або оголошення.

На тлі обговорень у соціальних мережах та інших каналах член команди Міка Епштейн розмістив своє пояснення блоку “WP”:

“Ми блокуємо префікс “wp-” на початку пермалінку плагіна. Прийнятно використовувати WPPluginName (без пробілу) та ім’я плагіна для WP.

Все це є частиною діалогу в прямому ефірі з Фондом щодо неправильного використання слова ‘WordPress’ в назвах плагінів (який, як ми всі знаємо, є товарним знаком, і тому не повинен використовуватися в назвах плагінів взагалі).

По-перше, плагін називається WP Blah Blah – і після затвердження в каталозі розробники зазвичай змінюють свою назву на WordPress Бла-Бла. В результаті ми вирішили призупинити погодження таких проектів і подумати про те, наскільки це погано, яка глибина проблеми (подібно до WC-> WooCommerce в іменах).

Зверніть увагу, що згадка “WP” або “Плагін” в постійному посиланні плагіна не є обов’язковим, і це може зашкодити SEO через повторювані слова.

Ніхто не говорить WP є торговою маркою. Ми просто намагаємося мінімізувати плутанину і запобігти випадковим зловживанням торговою маркою в майбутньому, оскільки розробники часто змінюють WP на WordPress».

Питання про те, чи є “wp” товарним знаком чи ні, особливо бентежить. Адже навіть опис Зробити у квитку вказується “блокування плагіна в залежності від його використання і товарних знаків”.

Розмови з WordPress Основи, на які посилається Міка, були приватними і стурбовані тим, як команда може зменшити зловживання торговими марками.

«Все це відбувалося в розпал мозкового штурму – ми не обговорювали це публічно», – сказала виконавчий директор WordPress Джозефа Хейден Чомфозі. «Нам потрібно було якось прибрати існуючу лазівку, тому ми вирішили реалізувати такий експеримент. Це тимчасове рішення. Якщо ми побачимо, що ми випадково відкидаємо щось хороше (разом зі зловживаннями), то можемо внести необхідні зміни в експеримент».

Джозефа зазначила, що, хоча початкова дискусія була приватною, команда планує перемістити його в публічну площину – вчора був відкритий відповідний квиток для поліпшення перевірки вхідних плагінів в каталозі.

«У зв’язку з цим будуть проведені всі подальші дискусії. В тікеті Джозефа зауважила, коли її запитали про результати експерименту.

В WordPress Фонд не має штатного персоналу. Як зазначила Джозефа, вона, Андреа Міддлтон і Камі Каос працюватимуть над проблемами посібників з торгової марки. Джозефа також підтвердила, що “wp” не є торговою маркою. WordPress, і що Фонд не планує робити це так.

Варто зазначити, що всі люди, перераховані вище, працюють в Automattic. Можливо, Фонд повинен був привести когось іншого ззовні, щоб подивитися на це питання з відкритим розумом.

Довгі роки спільноти WordPress заохочував використання “WP” замість “Wordpress” в назвах плагінів. Відмова від плагінів з “WP” в назвах досить суперечлива.

Противники нинішнього експерименту зазначили, що він несправедливо карає всіх розробників через небагатьох людей, які змінили назву плагінів після затвердження. Експеримент відстежує лише можливе неправильне використання, але не надає рішення, яке дозволило б виявити фактичне зловживання торговою маркою.

Деякі розробники плагінів відповіли, що наявність “WP” в назві плагінів необхідно, щоб відрізнити ці рішення від розширень для інших платформ, тому що WordPress.org – не єдине місце, де розповсюджується їх продукція. Багато успішних компаній керують своїм бізнесом на основі плагінів з WP в назві, таких як WP Mail SMTP, WP Fastest Cache, WP Migrate DB.

Чи є використання “WP” в назві бренду шкідливим чи ні, не має відношення до питання під рукою. Важливо те, що всі нові проекти, додані до каталогу, будуть відхилені, якщо вони мають префікс “WP” у своїх назвах. На щастя, це не заднім числом. Однак, якщо команда WordPress якщо експеримент буде успішним, то про цей момент можна говорити.

Проведення експериментів у громаді WordPress без публічного обговорення, це суттєва помилка Фонду. Якщо дозвіл префікса WP в назві плагіна створює помилкове переконання серед розробників в допустимості заміни його на “Wordpress” пізніше, то проблему потрібно вирішувати на більш глибокому рівні. Команда плагінів, відповідальна за додавання проектів до каталогу WordPress.org, вам потрібно знайти найкращий спосіб повідомити розробників про те, які терміни є товарними знаками. Також потрібно продумати технічне рішення для виявлення непідтримуваних змін імен. Так, це рішення буде складним, адже потрібно буде враховувати оновлення плагінів, але в це краще вкласти гроші і час, ніж затоптати основні свободи розробників.

Джерело: wptavern.com

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *