Випущено Gutenberg 11.3: з’явилася панель Dimensions, додана підтримка відступів кнопок

Випущено Gutenberg 11.3: з'явилася панель Dimensions, додана підтримка відступів кнопок

Нещодавно в каталозі плагінів з’явився Gutenberg 11.3. В останнє оновлення представлена нова панель вимірів для перемикання параметрів блоку, пов’язаних з інтервалами. Блок Button тепер підтримує заповнення, а блок Post Featured Image має нові налаштування ширини та висоти.

Варто відзначити, що новий реліз прискорив процедури відкриття і пошуку в вставці інструменту. Час відкриття скоротився майже на 200 мс – з 370,35 мс до 137,28 мс. Пошук також став швидшим: тепер 67.24 мс (раніше: 190.37 мс).

В останньому випуску з’явилася покращена реалізація ColorPicker на основі реагуючих барвистих. Опція Rich Preview для посилань, функція, представлена в Gutenberg 10.9 для зовнішніх URL-адрес, тепер працює з внутрішніми посиланнями на сайти.

Таблиці стилів reset.scss і classic.scss тепер мають знижену специфіку. Це дозволить досягти кращої відповідності в укладці редактора і фронтенду.

Панель “Розмір” для інтервалів

Gutenberg 11.3 представляє нову панель Розміри для блоків, які підтримують керування полем або відступами. Замість типової стрілки для відкриття/закриття вкладки є кнопка з три крапками (…). Користувачі можуть вибирати елементи керування, які потрібно використовувати.

Довгострокова мета – очистити інтерфейс, залишивши тільки ті елементи управління, які потрібні користувачеві. Такі потреби є суб’єктивними, а тому введення перемикачів для варіантів – хороша ідея.

Нова реалізація не обійшлося без недоліків. Після встановлення полів або відступів саму панель вже не можна згорнути. Це шкодить самому голу розробників – очищення інтерфейсу бічної панелі. Мені принаймні завжди потрібен швидкий доступ до встановлення інтервалів. Але я не хочу бачити ці варіанти весь час.

Друга проблема полягає в тому, що вибір користувача (що відображати) не зберігається. Щоразу під час роботи з блоком потрібно вказати, які елементи керування мають відображатися на екрані.

Нова панель “Розміри” – це лише перший крок до “розчісування” розмірів (ширини, висоти), інтервалу (полів, відступів) та пов’язаних елементів керування для блоків. Роботи над більш універсальним рішенням ще ведуться. У наступних релізах слід усунути всі недоліки. Якщо ви працюєте з плагіном Gutenberg у виробництві, очікуйте дивацтв з його функціонуванням.

Плагін Видимості блоку в даний час має найбільш зручну версію такого перемикача. Рішення не є досконалим, але воно працює краще, ніж пропонує Гутенберг в даний час.

Відступи для блока кнопок

Ні для мене не секрет, що мені не подобається базовий відступ для блоку Button при використанні теми TT1 Blocks (це блоч-версія теми Twenty Twenty-One). Я продовжую вказувати на цей факт.

Дуже велика кнопка не завжди є неправильним стилістичним вибором для сторінки. Контекст має значення, але я постійно зустрічаюся з ситуаціями, коли мені потрібні менші кнопки. Контроль над відступом кнопок був у моєму списку побажав протягом декількох місяців, і команда розробників Gutenberg, нарешті, закрила це питання.

У випуску 11.3 користувачі зможуть керувати відступом окремих блоків Button. Опція буде представлена на панелі Dimensions, згаданій раніше.

Послухайте мої молитви – додати управління відступами для Увесь Блоки!

Потенційною проблемою, з якою можуть зіткнутися деякі користувачі, є збереження постійного інтервалу при використанні декількох блоків Button одночасно. Найпростіший спосіб зробити це – додати перший блок і стилізувати його, а потім дублювати його (отримати той же відступ). Проблема не нова. Це характерно для всіх параметрів Button, коли група кнопок відображається послідовно.

Елемент керування “Розміри мініатюри”

Post Featured Зображення блок, нарешті, отримав невелике, але дуже корисне поліпшення. Тепер користувачі можуть керувати шириною та висотою зображення.

Якщо користувач за встановив висоту зображення, то редактор запропонує окрему опцію Масштаб з наступними параметрами:

  • Обкладинка (за замовчуванням)
  • Містити
  • Розтягнути

Що роблять ці параметри? Гарне питання. Навіть як людина дизайну та розробки протягом майже двох десятиліть, я не пам’ятаю його і повинні шукати інформацію в Інтернеті. Це значення властивості, яка відповідає об’єкту в CSS.

Обкладинка та містять дозволяють зображень вписуватися в поле контейнерного елемента, зберігаючиносіння боків (без розтягування зображення).

  • Для обкладинки: якщо співвідношення сторін зображення не відповідає пропорціям його поля, зображення буде обрізано за розміром.
  • Для вмісту: якщо співвідношення сторін зображення не відповідає пропорціям його поля, до зображення буде додано горизонтальні смуги (поштові скриньки).
  • Для розтягування: зображення буде розтягнуто, щоб заповнити поле.

Залежно від пропорцій зображення, різні значення, що підходять для об’єкта, можуть призвести до однакового виводу. Або зовсім інше. Поєднання цих властивостей з повним або широким вирівнюванням (і варіантами, пов’язаними з шириною) ускладнює ситуацію – результат буде непередбачуваним.

Дизайнер тем, який живе в мені, хоче взагалі вимкнути все це і запропонувати щось більш кероване: наприклад, селектор розміру зображення.

Не плутайте цей селектор з інструментами керування висотою та шириною. Розробники теми WordPress довільні розміри зображень були записані протягом багатьох років. Найчастіше це було потрібно для мініатюр. Користувачі можуть застосовувати ці розміри в зображення і останніх блоків повідомлень. Однак ця опція була недоступна для Post Featured Image.

Я вважаю, що контроль розміру зображення має бути першим доповненням до цього блоку. Це така важлива частина тематичного дизайну. WordPressщо його не слід забувати. Я завжди намагався переконатися, що автори теми можуть маніпулювати мініатюрами через довільні розміри зображень.

На щастя, існує відкритий тікет для підтримки довільних розмірів зображень. Багато в чому саме з цієї причини розробники тем не хочуть переходити до створення тем блоків.

Є багато варіантів використання нових опцій – наприклад, автоматичне обрізання мініатюр в сітці записів (сітки) до квадрата. Я з нетерпінням чекаю нової панелі інструментів для post Featured Зображення блоку.

Джерело: wptavern.com

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *