В WordPress 5.9 з’явиться оновлений блок Галереї

В WordPress 5.9 з'явиться оновлений блок Галереї

Минулого тижня завершилась робота над пул запитом який висів з жовтня 2020 року. Всі зміни були додані в код Гутенберга. Тепер блок Галерея в WordPress стає контейнером для вкладених блоків зображення. Очікується, що новий формат галерей з’явиться в WordPress 5.9.

Наступного тижня має бути випущений Gutenberg 11.4 – в ньому можна буде протестувати цю можливість. Також можна встановити нічна версію з веб-сайту Gutenberg Times, щоб перевірити нові галереї зараз. Новий формат включений на сторінці Гутенберг > Експерименти.

“Можливо, ви коли-небудь додавали довільні посилання на блоки зображень. Це легко зробити. Тепер спробуйте зробити те ж саме з зображеннями в галереї, і ви зрозумієте суть проблеми. Немає послідовності у виході різних типів блоків Image”, – сказав Гленн Девіс в анонсі оновлених галерей. – “Така невідповідність пов’язана з тим, що в галереї всі додані зображення зберігаються як вкладені елементи img всередині вмісту ділянки блоку. Тому зображення в галереї виглядають і функціонують інакше, ніж зображення в окремому блоці зображень.

З точки зору взаємодії, нічого особливого не змінилося. Галерея блок працює приблизно так само, як це було багато років тому. При цьому в новій версії вона має масу додаткових функціональних можливостей.

Однією з часто затребуваних функцій є можливість додавати посилання на окремі зображення в галереях. Раніше користувачі могли створити посилання лише на сторінки вкладень або на сам медіафайл. Ці параметри застосовуються до всіх зображень. В останньому оновленні користувачі зможуть змінювати кожен окремий блок зображення, включаючи конфігурацію посилань.

Додавання опцій до окремих зображень дозволяє створювати цікаві візуальні ефекти в галереях.

На ранній стадії в новій структурі можна виділити різні проблеми. Тому що на деякий час в WordPress старий формат галереї буде підтримуватися для зворотної сумісності. Усі нові блоки галереї працюватимуть у вдосконаленому форматі. Зрештою, ядро має автоматично перетворити всю стару розмітку на нову.

Розробники тем, які встановили довільні стилі CSS, можуть зіткнутися зі значними перешкодами. Підтримка як нової, так і старої розмітки призведе до головного болю. У моїй темі новий блок Галерея призвів до поломок – значення полів і ширини зникли.

Усі стилі нового формату починаються з .wp-block-gallery.blocks-gallery-grid.has-nested-images. З великою ймовірністю це призведе до скасування користувацьких стилів в темі. Наявність такої кількістю селекторів призводить до роздутого коду, змушуючи розробників боротися за специфіку стилів. Розробники тем мають достатньо часу, щоб протестувати нові галереї та внести корективи в їх дизайн.

У довгостроковій перспективі я хотів би бачити галереї, де можна додати більше, ніж просто зображення. Наприклад, один із параметрів використання grid-галерей:

Тут ви можете побачити, що є цитата в середині галереї. Давайте подивимося, що буде в майбутньому.

А поки відзначимо, що перетворення блоків Gallery в контейнери – довгоочікуваний крок.

Джерело: wptavern.com

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *