Підтримку класичного редактора WordPress продовжено ще як мінімум на 1 рік

Днями виконавчий директор WordPress Джозефа Гейден Хомфозі оголосила, що проект WordPress буде підтримувати плагін класичного редактора протягом деякого часу.

“Ми пообіцяли підтримати плагін до 2021 року, якщо це необхідно, продовживши підтримку з наближенням кінцевого терміну”, – сказала вона. Після обговорення цього питання з Меттом Малленвегом стало ясно, що правильним кроком для проекту і для спільноти в цілому буде продовження підтримки плагіна до 2022 року.

Відповідно, користувачі класичного редактора можуть спокійно працювати в ньому як мінімум ще рік.

Однак 31 грудня 2022 року плагін не перестане функціонувати раптово. Це лише поточний термін для фази “повної підтримки”. Плагін буде продовжувати працювати після цієї дати, щоб закрити вказане вікно підтримки.

В даний час існує більше 5 мільйонів активних встановлень плагіна Classic Editor. У нас немає точної статистики, але я думаю, що насправді у нас більше 10 мільйонів користувачів.

“Важливо відзначити, що плагін нікуди не дінеться”, – сказав один з розробників ядра Джонатан Дерозьє. “У найближчому майбутньому він буде продовжувати бути вказаний в каталозі .org”.

“Протягом майже трьох років підтримки (з тих пір, як Гутенберг був введений в ядро), плагін вимагав лише незначного обслуговування, і це в основному стосувалося виходу попереджень і повідомлень в журналах налагодження”, – сказав Джонатан.

Плагін Classic Editor призначений для полегшення переходу до редактора блоків.

“Існує теорія – дифузія інновацій – яка намагається пояснити, як, чому і з якою швидкістю поширюються нові технології”, – сказав Джонатан. Вона ділить послідовників на кілька груп залежно від того, коли вони готові здійснити перехід: новатори, ранні користувачі, рання більшість, пізню більшість і відставання. Ми самі побачили, як значна частина пізньої більшості почала переходити до використання редактора блоків. Це підтверджується збільшенням кількості плагінів, які в цьому році більш-менш стабілізувалися».

За словами Джонатана, наступним етапом підтримки Classic Editor стане фаза «заходу сонця». Це буде час, коли проект WordPress відійде від повної підтримки класичного редактора і почне підштовхувати користувачів до переїзду в Гутенберг.

“До цих пір зусилля, які були необхідні для підтримки плагіна працювати з новими версіями WP, були мінімальними”, – сказав Джонатан. “Я очікую, що ця модель збережеться завдяки зворотній сумісності. Якщо є серйозні проблеми безпеки або просто різні дірки, вони, звичайно, будуть усунені. Будь-яка несумісність з плагіном або з новими версіями WP буде розглядатися в кожному конкретному випадку, але мінімум часу буде витрачено на виправлення помилок.

Фаза заходу ще попереду, оскільки поточне вікно підтримки було продовжено до 31 грудня 2022 року. Керівникам проектів WordPress необхідно буде переглянути попит на плагін на цьому етапі.

Інші питання залишаються. Чи будуть «старі» частини ядра? Перенести WordPress на класичний плагін редактора? Що буде з підтримкою довільних типів записів у класичному редакторі?

“В даний час планується переміщення будь-яких старих частин ядра.”, – сказав Джонатан. “Можливо, ми вивчимо це в майбутньому. Але коли саме незрозуміло»…

Навіть коли офіційна підтримка Класичного редактора закінчиться, це не означає, що ми втратимо редактор. Цей традиційний досвід редагування буде продовжувати існувати. Існують плагіни, такі як Відключити Гутенберга. Природно, якщо є високий попит, то з’являться й інші рішення.

“Редактор блоку пройшов довгий шлях. Я закликаю тих, хто ще не дав йому другого шансу випробувати його знову”, – сказав Джонатан. – “Ви будете приємно здивовані”.

Джерело: wptavern.com

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *