Вийшов ACF 5.10 з підтримкою Block API v2, поліпшеннями безпеки

Справка по Block API v2 в ACF

Вийшла версія 5.10 популярного плагіна Advanced Custom Fields (ACF). Це перший головний реліз з тих пір, як плагін був придбаний компанією Delicious Brains. У свіжому релізі з’явилося кілька нових функцій, які раніше були експериментальними. Розробники покрили всі тікети, розпочаті ще минулим його власником Еліотом Кондоном.

У релізі тепер за замовчуванням введений HTML-ескейпінг, що дозволяє запобігти XSS-атаки. У пості до релізу розробники роз’яснили, як працює функція wp_kses () в плагіні:

«Важливо відзначити, що функція wp_kses () впливає тільки на контент, що обробляється ACF у вашій консолі WordPress, а також на будь-які фронтенд-форми, оброблювані через acf_form ()», – розповів Іен Поулсон. – «Це не вплине на значення полів, які завантажуються через API-функції, такі як get_field () і the_field (). Ми не знаємо, де саме ви використовуєте ваші значення полів в темі, а тому ми не робимо їх ескейпінг ».

В релізі 5.10 також введена підтримка WordPress Blocks API v2 для ACF-блоків. У WordPress 5.6 з’явився новий Block API, який спрощує стилізацію контенту блоків, дозволяючи домогтися більшої узгодженості з фронтендів. Команда ACF опублікувала довідку Block API v2 з прикладами того, як розробники можуть оновлювати свої блоки і використовувати нові фільтри, включені в апдейт.

Інші можливості, представлені в релізі – block preloading, включений за замовчуванням, нова опція full-height для блоків, підтримка opacity в колірній палітрі, а також багато інших баг-фікси. Наступним кроком в дорожній карті плагіна значиться додавання підтримки WordPress REST API до груп полів ACF.

«Оскільки JavaScript-фронтендів на базі API стають все більш популярними в просторі WordPress, багато наших клієнтів хочуть, щоб ця функціональність була включена в ядро ACF», – зазначив Ієн.

«Також ми плануємо поліпшити продуктивність плагіна і попрацювати над іншими функціями. Тепер, коли ми розібралися з кодовою базою, ми можемо перейти до роботи над більш складними, давно необхідними можливостями».

Незабаром після покупки плагіна компанія Delicious Brains створила на форумі прикріплену тему. У ній представники Delicious Brains роз’яснили очікування користувачів щодо безкоштовної підтримки та часу відповіді. Офіційний форум підтримки як для безкоштовних, так і для PRO-користувачів можна знайти за адресою support.advancedcustomfields.com, і він більш активний, ніж форуми WordPress.org. Плагін більше орієнтований на розробників, а тому команда вирішила зняти з себе тягар підтримки, надавши спільноті можливість допомагати один одному:

«Ми рідко надаємо підтримку на форумах. Виняток: виявлення проблем, пов’язаних з виходом нових версій плагіна. Основна мета форумів – побудова спільноти, в якому розробники зможуть допомагати один одному з налаштуванням плагіна Advanced Custom Fields. Час відповіді може варіюватися від декількох днів до декількох тижнів. Іноді ми й самі втручаємося, коли опис питання схоже на баг в плагіні».

Вихід версії 5.10 – хороший знак для ACF. Цей реліз обнадіяв багатьох користувачів, які спочатку не вірили в добрі наміри нової команди розробників.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *