Frontity – свіже придбання компанії Automattic

Основатели Frontity Пабло Постиго и Луис Херранц

Компанія Automattic придбала Frontity – розробників open source фреймворка для проектування тим WordPress на React. Угода відбулася через рік з моменту залучення 1 млн євро інвестицій від K Fund (при цьому Automattic покрила 22%). Співзасновники компанії Пабло Постіго (Pablo Postigo) і Луїс Херранц (Luis Herranz), а також їх команда більше не будуть брати участь в розробці і підтримці фреймворка. Їх увагу тепер буде зосереджена на розробці WordPress і поліпшенні функціоналу FSE (full site editing).

«Після серії обговорень Automattic запропонувала проспонсорувати нашу команду для роботи безпосередньо над open source проектом WordPress», – відзначили засновники Frontity. – «Зокрема, нам запропонували попрацювати над продуктивністю, UX та фронтенд-інструментами ядра WordPress (замість розробки нашого стороннього проекту)».

В окремому документі FAQ засновники Frontity дали відповіді на популярні питання. Придбання не означає, що фреймворк потрапить в ядро WordPress. Також воно не означає, що команда планує впроваджувати React в PHP для WordPress або в FSE-теми. Засновники мають намір працювати над проектом Gutenberg на постійній основі:

«Незважаючи на те що Frontity – це React-фреймворк, ми не маємо наміру проштовхувати React у фронтенд WordPress. Ми проаналізуємо Gutenberg і можливості FSE, щоб виявити ті області, які суттєво виграють від нашої допомоги, і будемо тісно співпрацювати з спільнотою WordPress, щоб поліпшити досвід його розробників. Система WordPress вже є найкращою контент-платформою мережі. Ми хочемо допомогти їй стати кращою платформою для веб-розробки».

Команда Automattic також вивчає і інші способи розширення своєї підтримки Gutenberg. Нещодавно в Automattic з’явився новий керівник зі зв’язків з розробниками – Біргіт Паулі-Хаак (Birgit Pauli-Haack). Біргіт повинна сформувати окрему команду, завдання якої – поліпшення навичок розробки з Gutenberg і FSE. Також Біргіт буде курирувати публікації в Gutenberg Times і Changelog Podcast (за це теж платить Automattic).

Фреймворк Frontity буде підтримуватися спільнотою

В результаті перекладу команди для роботи над Gutenberg, засновники Frontity вирішили передати свій проект спільноті. Він залишиться в «стабільному, вільному від багів вигляді» з усією необхідною документацією по кожній нагоді. Фреймворк використовується багатьма компаніями і агентствами, в тому числі і популярними сайтами, включаючи TikTok Creator Portal і ін.

«Наскільки нам відомо, Automattic не використовує Frontity Framework в своїх продуктах», – розповів генеральний директор і співзасновник Frontity Пабло Постіго. – «Але ми знаємо, що багато фахівців з Automattic уважно стежать за нашим прогресом».

«Ми знаємо, що WordPress VIP рекомендує Frontity для decoupled-рішень. Ми впевнені, що наш досвід і наші знання стануть у пригоді й для цієї команди».

Догляд засновників і команди Frontity вносить деяку невизначеність в майбутнє фреймворка. Пабло на питання про те, чи зможе проект вижити, якщо буде управлятися спільнотою, відповів досить оптимістично, але без особливої впевненості.

«Ми як і раніше вважаємо, що Frontity Framework – це кращий спосіб запуску decoupled WordPress-сайту з React. І так буде протягом тривалого часу», – зазначив Пабло.

«Поки занадто рано робити якісь припущення. У Frontity є відмінне співтовариство, є багато прекрасних проектів, які використовують фреймворк в продакшн, є розвинена група реально активних учасників. Ми впевнені, що у цього фреймворка є майбутнє».

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *