Випущено Гутенберга 11.4: покращені галереї, доданий осьовий відступ для кнопок

Настроювання вертикального та горизонтального відступу кнопки

Минуло два тижні з моменту звільнення Гутенберга 11.3 – і ми вже зустрічаємося. нова версія 11.4. В останньому випуску з’явилися осьові відступи для кнопок і проміжків між блоками; Блок Галерея став контейнером для вкладених блоків зображень; додано підтримку двофарбових фільтрів для мініатюр. Інші помітні зміни – це можливість додавання тексту заміщення для блоку Обкладинка, підтримка ваги шрифту для дати публікації, умов публікації та слогу сайту.

Осьовий відступ для блоку “Кнопка”

Настроювання вертикального та горизонтального відступу кнопки

Блок Button тепер підтримує заповнення вздовж X і Y. Раніше користувачі могли встановлювати відступи для всіх сторін, але це швидко перетворююся на рутину. Найчастіше повинні збігатися верхній і нижній відступи – а також відступи зліва і справа.

Ця зміна повинна прискорити коригування відступу. Однак цей компроміс призвів до меншої гнучкості для прикордонних справ. Однак для більшості користувачів це має бути перемогою.

Блок галереї використовує вкладені зображення

Додавання посилання на блок зображення в галереї
Додавання посилання на блок зображення в галереї

Блок Галерея в Гутенбергу 11.4 підтримує прикріплення окремих блоків зображень. На даний момент ця функціональність є експериментальною. Він включений в розділ «експерименти > Гутенберга».

Фактично, блок Галереї тепер є контейнером. Вставлення носіїв працює без змін. Різниця полягає в тому, що користувачі тепер мають доступ до налаштування кожного окремого блоку зображень у галереї.

Одним із варіантів використання цієї функції є додавання довільних посилань на зображення. Тепер у користувачів є більше можливостей для блоку Зображення – наприклад, доступні довільні стилі тем.

Я дивився на цю функціональність в новинах про галереї. Очікується, що він з’явиться в WordPress 5.9. Розробники тем повинні бути готові до такого переходу, оскільки ця зміна має вирішальне значення з точки зору HTML. Будь-який розробник тем зі стилями Галереї повинен перевірити вивід галерей на фронтенді і в редакторі.

Двофарбна підтримка вибраного зображення

Застосування двофарбовий фільтр до одиниці зображення з ознаками публікації
Застосування двофарбовий фільтр до одиниці зображення з ознаками публікації

Двофарбових фільтрів, представлених у WordPress 5.8, дозволяють додавати CSS-правила до зображень для управління кольорами вогнів і тіней. Користувачі можуть створювати власні фільтри або використовувати ті, які вже зареєстровані в темі. В останньому випуску функціональність двофарбових зображень додається до блоку “Зображення з ознаками повідомлення”.

Глобальні проміжки між блоками в темах

Поле у верхній частині (розрив) у блоці Абзац
Поле у верхній частині (розрив) у блоці Абзац

Теми, які підтримують редактор блоків, часто використовують правило «глобальні прогалини», яке дозволяє встановити простір між елементами. Розробники Гутенберга помітили цю тенденцію і вирішили запропонувати стандартне рішення. Теми, які використовують файл theme.json, автоматично підтримують його.

Глобальні проміжки – це верхні поля всіх суміжних однорівневих елементів у блокових контейнерах. Розробники тем можуть керувати цим простором за допомогою клавіші styles.інтервал.blockGap у своїх файлах theme.json.

Поки що це лише базова реалізація інтервалів. Проблеми ще належить вирішити. Їсти запит для усунення зазорів в налаштуваннях блоків в редакторі. Дивіться також Квиток поля для першого та останнього блоків. Залишаються питання про те, як працювати з винятками для базового значення розриву.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *