Плани на WordPress 5.9: Нова тема за замовчуванням + повне редагування сайту

WordPress 5.9 нарешті починає формуватися. Наприкінці минулого тижня, Джозефа Хаден Chomphosy опубліковала оголошення з попереднім графіком і можливостями для майбутнього випуску. Це буде останній великий реліз в 2021 році. Є досить багато функцій, тому може бути трохи більше проміжних релізів, ніж зазвичай.

Голова WordPress 5.9 Призначається Метт Малленвег. Джозефа Хейден Чомфозі відповідає за маркетинг. Також в якості невеликого експерименту для цього релізу був задіяний технічний письменник Джонатан Боссінгер (Джонатан Боссінгер). Його завдання включають переклад технічних деталей нових релізів на просту і доступну мову для решти учасників. Інформації про інших керівників поки немає.

“Головне завдання на 2021 рік – забезпечити повне редагування сайту (FSE) для всіх користувачів. WordPress”, – зазначила Джозефа як передмова до опису функціоналу, запланованого на 5.9. Це включає в себе наступні функції для редагування сайтів і блоків:

  • Блоки + дизайн інтер’єру
  • Навігаційні меню
  • Інтерфейс для theme.json
  • Покращення процесів редагування для тем блоків
  • Створити тему за промовчанням
  • Додаткові інструменти проектування

Інші елементи відзначені в дорожній карті, але їх можна відкласти до наступних релізів:

  • Вставлення та створення візерунків
  • Unarchiving/failafe відкочування
  • PHPUnit тести
  • Покращена сумісність з PHP 8.0 і 8.1

Всі рішення щодо функціоналу будуть прийматися до 12 жовтня. Перша бета-версія повинна з’явитися 16 листопада. Згідно з планом, реліз повинен бути випущений 14 грудня.

Незважаючи на те, що графік здається занадто амбітним для запропонованих функцій, він цілком досяжний, адже робота над багатьма функціями вже в повному обсязі в плагіні Гутенберга. Постійне полірування функціональності всередині плагіна має масу переваг, але і має один недолік: складність процедури випуску нових версій WP значно збільшується.

Ще в релізі 5.8 були труднощі, пов’язані з backporting змін PHP від плагіна Гутенберга до ядра. WordPress.

“Поточна структура плагіна Гутенберга ускладнює пошук змін, необхідних для внесення в ядро. WordPress поряд з відповідною логікою JavaScript», – сказав Грег Ціолковський. – “Перш за все, ми повинні розуміти – по відношенню до плагіна – те, що вже є в ядрі WordPressщо готово до зворотного порту і що ще експеримент”. Грег створив тікет щоб обговорити, як зробити зворотний зв’язок більш автоматизованим процесом.

Тим часом був випущений перший реліз кандидат 5.8.1 RC 1. Він має 51 виправлення помилок для ядра та 20 виправлень помилок для редактора блоків. Цього тижня очікується незначне оновлення.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *