Вийшов Gutenberg 11.5: оновлені навігаційні меню, з’явилося угруповання віджетів

Вышел Gutenberg 11.5: обновлены навигационные меню, появилась группировка виджетов

На днях вийшов Gutenberg 11.5. У релізі був істотно перероблений блок Navigation, з’явився новий спосіб угруповання віджетів, а також була впроваджена додаткова інтеграція проміжків (gap) до деяких блокам.

Зроблю відразу зауваження: якщо ваша тема не підтримує редактор блоків, то вам потрібно перевірити, чи все в порядку з вашими стилями бекенда. Зараз Gutenberg автоматично виводить деякі базові стилі, коли в темі не зареєстровані свої власні стилі редактора або є файл theme.json. Аналогічна зміна має з’явитися в мінорному релізі (можливо, що в WordPress 5.8.2), тому варто поквапитися.

Зміни в блоці Navigation

Навігаційні меню поки ще залишаються «больовою точкою» при редагуванні сайтів. У свіжому релізі Gutenberg вони стали більш складними. Тепер усередині Navigation можна розміщувати блоки Site Title і Site Logo.

Як зазначив Йоен Асмуссен в вихідному тикеті, в деяких розмітку такі ускладнені навігаційні меню будуть виглядати виграшно:

Розробники тим зможуть реалізувати абсолютно нові навігаційні меню за допомогою кастомних патернів.

Навігація поки ще далека від ідеалу. Пошук і вставка внутрісайтових посилань вимагають декількох клацань мишею. Є відкритий тікет, пов’язаний з поліпшенням навігації.

Розробники тим повинні врахувати, що тепер відступи в блоці Navigation реалізовані на базі CSS-властивості gap замість margin. Ласкаво просимо в 2021 рік: нам більше не потрібно конструювати якісь «милиці» з margin, щоб задати прості відступи. Ця зміна може суттєво вплинути на розробку тем.

Перевірений адміністратором сайту повідомлення про використання FSE обмежена сторінкою з темами

За плагіну Gutenberg є багато нарікань, оскільки його функціонал постійно змінюється. Однак більше дратує постійне перевірений адміністратором сайту повідомлення, яке не можна відключити – з’являється воно, коли користувач включає блочну тему.

У попередніх версіях плагіна повідомлення про втрату чинності відображалося на всіх сторінках в бекенда. Тепер воно виводиться тільки на сторінці Themes / Appearance.

Раніше мені доводилося включати плагін Toolbelt, щоб приховати це подразнюючу повідомлення.

Спасибі, що тепер воно не буде нас переслідувати.

Блок Widget Group

Система блокових віджетів – та область, в якій Gutenberg зазнав невдачі. Функціонал в корені неробочий. Мета його полягала в тому, щоб користувачі могли вставляти блоки в самі різні ділянки теми; при цьому у нього не було сумісності з розміткою і стилями класичних тем.

Я пропонував використовувати для цього патерни, але команда розробників вирішила піти своїм шляхом. Зустрічайте новий блок Widget Group! Хороша новина: він дозволяє налагодити роботу віджетів.

Ще одна хороша новина: він з’явиться, можливо, в релізі WordPress 5.8.2

Але погана новина: рішення не можна назвати ідеальним. Незрозуміло, як додати заголовок віджета. Спочатку користувачам потрібно додати блок. Після додавання блоку вони вже зможуть клікнути по heading / title заповнювача, і нарешті з’явиться поле для введення заголовка.

Краще, звичайно, так, ніж ніяк. Користувачам хоча б не потрібно вручну створювати обгортки віджетів. Деякі зможуть навіть деактивувати плагін Classic Widgets (якщо він був встановлений з цієї причини).

Варіація Row для груп, а також вибір Flex-розмітки

Щоб протестувати нову систему flex-розмітки, що з’явилася в Gutenberg 11.2, команда розробників додала варіацію блоку Group під назвою Row. З її допомогою можна вивести всі внутрішні блоки в один рядок (за замовчуванням в звичайній flow-розмітці вони виводяться один під одним).

Є безліч варіантів використання цієї функції. Один з основних сценаріїв для авторів тим складатиметься у вирівнюванні блоків з метаданими записів / коментарів. Раніше для цього доводилося використовувати блок Columns або довільні стилі – ні те ні інше не було ідеальним рішенням.

Поточна реалізація досить «сира». Мені часто складно клікнути в правильному місці, щоб відредагувати блок. Кнопка для додавання нових блоків не завжди виводилася на екрані.

Блок Social Icons також використовує нову flex-розмітку. Однак в даний час немає можливості переключити його в flow-режим для вертикальних соціальних посилань.

Покращена інтеграція блокових відступів (Gap)

Блок Columns тепер теж використовує функціонал відступів (gap), що з’явився в Gutenberg 11.4. З його допомогою можна задати проміжок між окремими блоками Column. Призначеного для користувача інтерфейсу для управління відступами поки немає, але він, ймовірно, з’явиться в наступних релізах.

У Gutenberg 11.5 з’явилося нижнє поле (margin) у заголовка запису в редакторі. З якоїсь причини команда розробників вирішила його впровадити. Користувачі можуть зіткнутися зі збільшеним простором між заголовком і контентом в редакторі, що спочатку незвично.

Звичайно, все залежить від активної теми, від її підтримки функціоналу gap, а також від її поточних стилів.

Підтримка Duotone для блоку Post Author

Блок Post Author отримав нове життя – тепер у нього є підтримка duotone-фільтра для призначених для користувача аватарів. Працює цей функціонал точно так же, як і у випадку з блоками Image і Cover.

Проблема в тому, що Post Author був викинутий з останньої версії WordPress, так як блок був не готовий. Блок являє собою дивовижну мішанину з імені автора, аватара і опису. Все це необхідно винести в окремі блоки, щоб користувачі і розробники тим могли міксувати все це в окремих макетах.

Я не бачу сенсу підтримувати блок в його поточній формі. Краще було б зробити окремий блок Post Author Avatar, і до нього вже застосувати Duotone-фільтр. Але розробникам видніше.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *