Tove: блочна тема для WordPress від Андерса Норена

Tove: блочная тема для WordPress от Андерса Норена

Днями Андерс Норен додав свою першу блочну тему Tove в каталог WordPress. Поки що її не можна звідти скачати (тема проходить стадію перевірки), але найближчим часом вона повинна стати доступна (зараз команда переглянути теми працює на порядок швидше, ніж раніше). Той, хто хоче протестувати нову тему прямо зараз, може взяти zip-архів з відповідного тікета.

Його останню WP-тему Eksell я назвав «стандартом, за яким ми можемо оцінювати інші теми». Андерс уже встиг випустити масу відмінних проектів. Чи зможе він тепер завоювати світ блоків?

Відразу скажу, що у повністю блокових рішень є свої обмеження. Звичайно, дизайнери можуть тестувати абсолютно нові підходи, однак у них все одно будуть «зв’язані руки», якщо порівнювати з можливостями традиційних тем. При цьому якісь виняткові ходи в такій системі здійснювати навіть простіше. Все залежить від цілей розробника, від того, чи готовий він взаємодіяти з системою (або ж він хоче з нею боротися).

Спочатку Tove не виробляє якогось вау-ефекту. Тема нагадує інші рішення, що існують в каталозі. Виглядає вона мінімалістично, але я вважаю, що саме так будуть виглядати теми в перспективі. Багато з тим будуть являти собою чисте полотно, який дасть можливість користувачам конструювати сайти будь-якого типу. Теми просто додадуть деякий акцент індивідуальності, більше нічого.

Повністю розкритися теми зможуть за допомогою кастомних блокових патернів. У Tove їх більше 40.

Тема досить гнучка, її можна використовувати для різних сайтів, проте основна увага в ній приділяється кафе і ресторанах. Саме на це спираються багато патерни, існуючі в ній, включаючи довільні меню, CTA-кнопки і т.д.

Патерни – це заздалегідь створені елементи дизайну, які користувачі можуть міксувати і комбінувати між собою, щоб створити потрібний макет сторінок. Розробникам тим не доведеться робити жорсткий вибір на користь того, як буде виглядати, скажімо, домашня сторінка. В темі є деякі пропозиції, що дозволяють провести ряд параметрів. Однак саме користувач вирішує, що в кінцевому рахунку вийде.

За допомогою Tove я створив свою домашню сторінку за лічені хвилини. Все, що мені треба було зробити – додати свій контент.

Я просто скористався паттернами і створив розмітку, яка мені підходила. В цьому і має полягати оформлення тем: ключі від машини передаються користувачеві. Завдання теми – дозволити людині взятися за кермо.

Є й інші речі, які мені сподобалися в Tove. Зокрема, тема має кілька параметрів, що стилів, таких як горизонтальні роздільники для блоку Columns. Однак мені більше сподобався стиль shaded для додавання синьої тіні до кількох блоків.

Так, тема не для всіх. Колірна палітра занадто яскрава і навряд чи підійде для всіх сайтів. Як сказав сам Норен, йому гамма нагадує «тарілку тістечок Macarons».

Навряд чи тему Tove можна назвати революційною, але вона і не переслідує таких цілей. Ткма побудована на базі експериментальної системи, яка ще буде доопрацьовуватися і вдосконалюватися. Приємно бачити, що один з кращих дизайнерів у співтоваристві WordPress взявся за проектування нової теми, використовуючи досить лімітований інструментарій. Норен показав, як можна розширити простір розробки блокових тем.

Як тільки всі компоненти повного редагування сайтів будуть на місці, ми зможемо приступати до нової ери випуску тем.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *