Вийшов Gutenberg 11.6: поліпшений інтерфейс глобальних стилів, додана підтримка дочірніх тем

Вийшов Gutenberg 11.6. Учасники додали десятки поліпшень і баг-фіксів. Нічого особливо вражаючого: опції типографіки для блоку Post Title, обрізка Site Logo, кнопка в панелі інструментів для конвертації старих блоків Gallery в новий формат.

Реліз в основному представляє собою набір рутинних поліпшень. При цьому він не є поганим, він досить продуманий і охоплює багато областей, починаючи від навігації і закінчуючи загальними доробками блоків.

Я можу виділити два напрямки, які мені до душі: система глобальних стилів редактора і підтримка дочірніх тем.

Оновлення глобальних стилів

Вышел Gutenberg 11.6: улучшен интерфейс глобальных стилей, добавлена поддержка дочерних тем

Глобальні стилі – це система, яка дозволяє вперше поєднати користувачів з розробниками тим і навпаки. В історії WordPress було вже кілька спроб зробити це – зокрема, за допомогою кастомайзера. Однак поточний функціонал буде працювати зі стандартизованої системою блоків.

Теми будуть взаємодіяти з WordPress через свої файли theme.json, а користувачі зможуть налаштовувати все це через панель Global Styles.

Уявіть, що розробник теми задав колір тексту за замовчуванням як чорний, а фон як білий. Це буде виводитися у фронтендів, але також буде відображено і в редакторі сайту. Інтерфейс Global Styles дозволить змінювати ці два кольори. Користувачі зможуть виконати превью квітів, стилів типографіки в поле у верхній частині панелі.

І все це не обмежена тільки лише парочкою простих кольорів. Користувачі можуть задавати різноманітні аспекти дизайну: типографіку, відступи (як на рівні блоків, так і на загальному рівні) і т.д.

Gutenberg 11.6 додає навігацію в сайдбар Global Styles. В результаті стало зручніше працювати з різними стилями теми.

Це невеликий, але дуже важливий крок на шляху до перегляду інтерфейсу Global Styles. Має бути ще багато роботи – в найближчі місяці розробники Gutenberg будуть активно працювати над даним компонентом, доводячи його до розуму.

Розробники також оновили стару іконку Aa, яка відображатиме панель Global Styles. Тепер замість неї стоїть іконка з наполовину темним колом. Спочатку я подумав, що це перемикання між темним і світлим режимами. Вводить в оману, однако.

Підтримка дочірніх тем

Я є одним із піонерів створення дочірніх тем в WordPress, і використовував їх задовго до того, як вони отримали офіційну підтримку. Це щось дуже близьке і дороге моєму серцю. На цьому фундаменті я створив свій перший магазин тем. У мене є багато ідей щодо того, як блокова парадигма може змінити простір тим, і дочірні теми розташовані в центрі цих ідей.

До недавнього часу компоненти повного редагування сайтів (FSE) погано працювали з дочірніми темами. Поки залишилося ще кілька пробілів, але в основному система вже функціонує.

Шаблони, ділянки шаблонів, файли theme.json з дочірньою теми повинні тепер повністю перевизначати аналогічні фрагменти батьківської теми. Ці зміни відображаються як у фронтендів, так і в редакторі сайту.

Деякі відкриті питання опрацьовуються в тікеті на GitHub. Найважливіші кроки ще попереду – потрібно буде продумати об’єднання значень для батьківського і дочірнього theme.json. Наприклад, дочірні теми повинні мати можливість перезапису квітів, типографіки, але вони не повинні чіпати значення, пов’язані з макетом (в цьому випадку значення повинні надходити від батьківської теми).

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *