Перший погляд на Twenty Twenty-Two, майбутню тему за замовчуванням в WordPress

Twenty Twenty-Two – нова тема за замовчуванням, яка з’явиться в WordPress 5.9. Днями вона була представлена в каталозі тем WordPress.org.

Нова дефолтна тема Twenty Twenty-Two виділяється своїми сміливими дизайнерськими рішеннями (втім, як і її попередниця Twenty Twenty-One). В даному випадку це ілюстрації з птахами, доповнені шрифтом Source Serif Pro для заголовків, а також численні патерни для створення цікавих розділів і секцій.

Розробка теми ведеться на GitHub. Відповідальними за неї призначені Кьелл Рейгстад і Джефф Онг. В анонсі Кьелл покладає великі надії на користувачів в плані унікалізації теми.

«З появою FSE (повного редагування сайтів) і глобальних стилів концепція тим структурно і функціонально змінилася. Тепер у користувачів в руках набагато більше інструментів для настройки тим, ніж будь-коли в минулому», – розповів Кьелл. – «Twenty Twenty-Two – найбільш гнучка тема за замовчуванням в WordPress з усіх існуючих дефолтних тем».

На додаток до широкого спектру патернів, які будуть йти разом з темою, Twenty Twenty-Two також запропонує 6 готових колірних палітр. Кьелл поділився превью, в якому він показує, як можна моментально змінити зовнішній вигляд теми. Додайте сюди можливість управління практично будь-яким аспектом стилізації через глобальні стилі, і ви отримаєте кращу тему з коли-небудь створених.

«В Twenty Twenty-Two будуть по максимуму використовуватися переваги шаблонів сторінок, хедерів, футерів і патернів, щоб користувачі могли швидко створити свою власну тему», – розповів Кьелл.

У Твіттері презентація Twenty Twenty-Two зібрала безліч позитивних відгуків. Користувачам сподобалася тема за замовчуванням, яку можна швидко трансформувати під різні потреби. Найчастіше дефолтні теми були вузькоспеціалізованими. Користувачі рідко намагалися налаштувати дизайн під себе. Їм було простіше знайти більш відповідну по стилям тему. Прогрес, пов’язаний з блоковим редактором і функціоналом повного редагування сайтів, привів до того, що Twenty Twenty-Two з високою ймовірністю стане найзручнішою для користувачів дефолтной темою в WordPress.

Кьелл сказав, що тема буде «створена в ключі FSE-first» з мінімальним набором CSS-стилів, і стилі теми будуть задаватися через theme.json всюди, де це можливо. Користувачі зможуть їх відредагувати через Global Styles.

«Базовий дизайн Twenty Twenty-Two навряд чи задовольнить більшість користувачів», – зауважив Кьелл. – «Кожен користувач зможе створити по-справжньому унікальний сайт, зведений на міцному фундаменті. Для цього буде потрібно лише виконати дизайн теми самостійно».

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *