Вийшов Gutenberg 11.7: поліпшені глобальні стилі, додані відступи для стовпців

gutengberg wordpress

Вийшов Gutenberg 11.7 – один з найцікавіших релізів, які у нас були за останній час. У ньому розробники продовжили покращувати систему глобальних стилів. В навігацію стало простіше додавати посилання, а в блоці Columns тепер можна управляти відступами (моє давнє бажання).

Блок Site Logo тепер підтримує duotone-фільтри, що забезпечує його відповідність з іншими блоками, пов’язаними з зображеннями. Також автори тим можуть встановлювати фільтр за замовчуванням через файли theme.json.

Можна виділити і інші інтригуючі поліпшення: наприклад, оновлений дизайн елементи вибору градієнта, а також нові елементи управління типографікою для блоків навігації. Тепер для параметра вирівнювання блоків з’явилося значення «None». Це полегшить повернення до попереднього призначеному для користувача вибору.

Оновлений UX для навігації

Вышел Gutenberg 11.7: улучшены глобальные стили, добавлены отступы для столбцов

Створення навігаційних меню завжди було одним з найнеприємніших моментів у системі Т-Блок. Розробники постаралися максимально згладити цей процес. При цьому додавання посилань в меню було непростим завданням. По крайней мере, до релізу Gutenberg 11.7.

В останній версії плагіна клацання по значку «+» дозволяє безпосередньо шукати необхідний URL-адресу (або забивати його в поле). Не потрібно з’ясовувати, який блок вставляти першим (Page, Post, Custom і т.д.). Ця зміна пов’язана з итерационной доопрацюванням навігаційного інтерфейсу.

У поточній реалізації є один нюанс. Щоб додати посилання на домашню сторінку в меню, треба трансформувати пункт меню в блок Home Link.

В цілому це поліпшення є необхідним. Ймовірно, воно близьке до правила 80/20.

Створення нових сторінок через інструмент вставки посилань

Інтерфейс для додавання посилань став однією з яскравих особливостей редактора блоків в цьому році. У червні вийшов Gutenberg 10.9 з розширеним превью URL; ця опція потім увійшла в WordPress 5.8. У свіжому релізі розробники її додатково поліпшили.

Тепер користувачі можуть безпосередньо створювати нові сторінки при додаванні посилань. Раніше домогтися такої мети можна було тільки шляхом додавання пунктів в блоці Navigation. У свіжій версії плагіна функціонал став доступний для будь-яких посилань.

Інтервали між стовпцями

Користувачі тепер можуть налаштовувати відступ між стовпцями за допомогою нової опції Block Spacing.

Функціонал працює на базі можливості gap, яка була вперше додана в Gutenberg 11.4. Авторам тим, можливо, буде потрібно внести деякі корективи в свої проекти, якщо вони писали свій власний код для управління інтервалами між стовпцями.

Глобальні стилі і колірні палітри

Можливість Global Styles (глобальні стилі) постійно поліпшується; вона може з’явитися вже в WordPress 5.9. Розробники Gutenberg мають значний прогрес в її реалізації, побудувавши для неї поліпшену навігацію (ще в релізі 11.6).

У свіжому релізі Gutenberg з’явився новий розділ Color Palette.

Тепер палітра стала ще помітніше для користувачів, що дозволить їм швидше і простіше покращувати зовнішній вигляд своїх сайтів. У розділі з палітрою користувачі можуть редагувати вже задані в темі кольору або створювати свої власні шляхом клацання по іконці «+». Ці кольори будуть потім виводитися в редакторі блоків.

В сайдбарі Global Styles користувачі можуть тепер помітити розділ Layout. Тут можна задавати відступи для всього сайту в цілому.

Хотілося б бачити в розділі Blocks панелі Global Styles якісь іконки для окремих блоків. Якщо у вас десятки блоків, знайти необхідний серед них дуже складно. Потрібно гортати весь список.

Ще одна хороша пропозиція для розробників (якщо не буде іконок) – висновок блоків за алфавітом.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *