Заголовки H1 в WordPress: більше половини SEO-оптимізаторів використовують їх неправильно?

Недавні дискусії в соціальних мережах показують, що є істотні розбіжності в тому, як використовувати заголовки (H1, H2) на WordPress-сайтах. Незважаючи на рекомендації Google по використанню заголовків, SEO-індустрія як і раніше не може прийти до єдиної думки.

Неофіційне опитування в Twitter, який набрав майже 2000 голосів, показав, що більше половини фахівців з пошукової оптимізації не знають, які рекомендації Google дає щодо заголовків.

Чи рекомендує Google використовувати один H1-заголовок?

Сайрус Шепард провів опитування, щоб дізнатися, що думають SEO-фахівці з приводу використання декількох H1-заголовків на одній сторінці.

Заголовки H1 в WordPress: более половины SEO-оптимизаторов используют их неправильно?

Дивно, але майже 60% опитаних заявили, що Google рекомендує тільки один H1-заголовок для кожної веб-сторінки.

Офіційна рекомендація від Google з приводу кількості H1 на сторінці

Радить чи Google використовувати тільки один заголовок H1? Відповідь – ні.

Джон Мюллер, представник Google, поділився наступним думкою:

«Ви можете використовувати стільки тегів H1 на сторінці, скільки ви хочете. Ніяких обмежень немає».

«Ваш сайт буде прекрасно ранжуватися і без тегів H1, і з п’ятьма тегами H1».

Фахівці Google навіть записали відео з цієї конкретної теми, щоб розвіяти ідею про те, що Google радить тільки один H1.

У цьому відео Джон Мюллер говорить наступне: «Наші системи прекрасно справляються з кількома заголовками H1 на сторінці. Це досить популярний патерн в мережі».

SEO-фахівці не можуть домовитися про правильне використання заголовків

Онлайн-дискусії в SEO-групах в Facebook показують, що є великі розбіжності з приводу правильного використання заголовків. Одні в SEO-індустрії дотримуються ідей, висхідних до початку 2000-х років. Інші вважають, що затвердження Мюллера не зовсім вірні.

Незважаючи на свою банальність, питання заголовків все одно залишається полярної і гострою темою обговорень.

SEO-фахівці вважають тег H1 більш важливим, ніж H2, H3 і т.д.

Деякі в SEO-індустрії визнають, що Мюллер прав, коли говорить про можливість використання декількох H1. Однак ці ж самі фахівці запевняють, що елемент H1 важливіший, ніж H2.

Так було на початку 2000-х. Але зараз це вже не працює.

Раніше Google використовував всілякі зачіпки для розуміння веб-сторінок

На початку 2000-х Google використовував заголовки як ключ до розуміння того, чому взагалі присвячена веб-сторінка.

Google вважав контент у верхній частині сторінки більш важливим, оскільки він давав ключ до розуміння того, про що ця веб-сторінка.

Фрази, написані в напівжирному або курсивном вигляді, в більшому розмірі шрифту (тег Font, що входить в HTML 4), на початку 2000-х вважалися ключем до розуміння тематики веб-сторінки.

Деякі з цих факторів ранжирування були розкриті в оригінальному дослідженні Google PageRank, опублікованому в 1998 році, а також в більш пізніх статтях і заявах, зроблених співробітниками Google.

Вся справа в тому, що заголовки і інші елементи використовувалися як підказки щодо тематики веб-сторінки. Приблизно в 2012 році Google почав відходити від пошуку підказок і зачіпок для розуміння сторінки.

Тоді Google оголосив про новий спосіб аналізу сторінок – за допомогою Knowledge Graph (граф знань).

Граф знань дав Google більш глибоке розуміння тематики веб-сторінок, а тому Google відмовився від пошуку різних підказок в послідовності слів.

Google оголосив про це в статті, яка носить назву «Introducing the Knowledge Graph: Things, Not Strings».

«Це важливий перший крок на шляху до створення пошуку наступного покоління, який задіює колективний розум мережі; такий пошук здатний зрозуміти світ набагато краще, ніж люди».

Після поновлення Hummingbird у вересні 2013 року Google почав перехід до іншого способу розуміння контенту і пошукових запитів – наближеному до природних мов.

Це було 8 років тому. Обробка природних мов настільки просунулася, що Google вже не покладається на підказки, щоб вгадати, чому присвячена веб-сторінка.

В 2021 році Google здатний зрозуміти тематику сторінки і зв’язати її з пошуковими запитами. Це набагато складніше, ніж зіставлення ключових слів запиту з ключовими фразами на сторінці.

Ось чому Мюллер і Google говорять SEO-спільноти, що не важливо, скільки H1 ви використовуєте. Єдина мета заголовка – повідомити, чому присвячений цей контентний розділ.

Старий спосіб, який застосовується в 2001 році, дозволяв Google зрозуміти суть сторінки за допомогою ключових слів. Але цей спосіб вже залишився в минулому. Google більше не порівнює ключові слова сторінки з пошуковими запитами. Технології обробки природних мов і AI дозволяють Google зрозуміти, про що сторінка, особливо якщо вона добре структурована за допомогою грамотного використання заголовків.

У H1 немає ніякої магічної сили ранжирування

Джон Мюллер прямо говорить про те, що сайт може мати хороший рейтинг хоч без H1, хоч з п’ятьма H1. Це означає, що заголовки H1 не так вже й важливі.

Мюллер також заявив про те, що сторінка може мати хороший рейтинг, якщо ви використовуєте H1 або H2, тобто ці теги можна вважати взаємозамінними.

На питання про те, чи буде сторінка без H1 добре ранжуватися, якщо ключові слова вказані в заголовку H2, Мюллер відповів наступне:

«Природно. Гарантій не даю, але в цілому це можливо».

Далі Мюллер говорить про те, що заголовки на сторінці (H1, H2 і інші) допомагають повідомити Google, про що цей контентний розділ:

«Заголовки допомагають нам краще зрозуміти зміст сторінки. Але це далеко не єдиний фактор ранжування, який ми використовуємо. Ми також дивимося і на контент. При цьому іноді ясний, чіткий, продуманий заголовок дає нам трохи більше інформації про те, про що цей розділ».

Висновок: теги заголовків і раніше є сильним сигналом про те, якій темі присвячений контентний розділ.

Як же все-таки правильно використовувати теги заголовків?

Я не згоден з тим, що можна використовувати кілька H1.

Я постійно говорю про те, що краще використовувати елементи заголовків в тому вигляді, в якому вони були задумані спочатку, тобто з ієрархічною структурою, що вказує на рівень важливості.

Один H1 на сторінці говорить про те, чому присвячена вся веб-сторінка в цілому. Решта заголовки слідують ієрархії: H2 – для кожного тематичного розділу, H3 – для підрозділів цього розділу, H4 – для будь-яких інших вкладених розділів цього підрозділу.

Ще одним мінусом використання декількох H1 є негативний вплив на доступність для відвідувачів сайту, що використовують скрінрідери.

Заголовки використовувалися раніше для просування ключових слів

Приблизно з 2001 по 2005 рік в Google був закладений бонус ранжирування ключових слів, що стоять в заголовках. Потрібно було вставляти ключові фрази в заголовки. Але це було ще на початку 2000-х.

З якоїсь причини ця звичка розглядати H1 як особливо важливий елемент зберігається і донині, незважаючи на те, що ми живемо в епоху AI і обробки природних мов.

Якщо ж ви копнете пошукові запити, то побачите, що такі речі більше не мають значення. Ви можете бачити, що сайти в топах ранжуються так високо по тій простій причині, що вони є релевантними темі, а не тому, що в їх заголовках зустрічаються ключові фрази з точною відповідністю.

Заголовки варто використовувати для чіткого опису того, чому присвячена секція контенту.

Сьогодні Google ранжує контент, а не просто ключові слова. Тому потрібно продумувати кожен розділ і грамотно пов’язувати його з основною темою сторінки.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *