Вийшов Gutenberg 11.8: з’явилися обрані патерни, додано автогенерацію анкорів заголовків

gutengberg wordpress

Вийшов Gutenberg 11.8. Цього разу все пройшло не надто гладко: виною всьому була плутанина з маркуванням релізу. У результаті нова версія була у підвішеному стані протягом 8 годин, і тільки потім вона вже опинилася в каталозі плагінів WordPress. Технічно реліз був спочатку доступний лише через GitHub та SVN.

Свіжий реліз включив десятки поліпшень, пов’язаних з бібліотекою блоків, темами, глобальними стилями і т.д.

Прив’язані до інтервалів елементи, як і раніше, працюють у старому стилі. При цьому блоки Heading, Post Title, Query Title та Social Icons тепер підтримують довільні поля. У блоці Post Featured Image з’явилися елементи керування як полями, так і відступами. Кнопки тепер мають опцію gap (відступ) поряд із параметром margin.

Дочірні блокові теми можуть переписувати значення батьківських тем через theme.json.

Блокові теми автоматично підтримують деякі можливості, включаючи мініатюри, фіди і т.д. Розробникам бажано вивчити наступний pull request, щоб зрозуміти, що саме більше не потрібно реєструвати у темах.

Фонова прозорість блоку Cover

Користувачі WordPress завжди могли змінювати прозорість фонового зображення в блоці Cover. Однак під час використання градієнта або фонового кольору ця опція могла зникнути.

У Gutenberg 11.8 користувачі можуть змінювати прозорість блоку Cover незалежно від фону.

Все це дозволяє реалізовувати такі цікаві рішення (один Cover всередині другого Cover)

Вышел Gutenberg 11.8: появились избранные паттерны, добавлена автогенерация анкоров заголовков

Анкори заголовків, що автоматично генеруються.

Gutenberg 11.8 тепер автоматично генерує та додає анкори для всіх блоків Heading, вставлених у редактор. Анкори виводяться в сайдбарі з параметрами блоків у вкладці Advanced (і навіть у List view).

Цей функціонал може стати щаблем на шляху до довгоочікуваного блоку Table of Contents.

На даний момент блок Table of Contents прихований у плагіні Gutenberg. Розробники дещо поспішили з його реалізацією, оскільки в плагіні ще не придумали спосіб автоматичної прив’язки анкорів до заголовків.

Враховуючи, що ще одну частину головоломки було вирішено, блок Table of Contents тепер набагато ближче до повноцінного випуску. Можливо, що він з’явиться у своєму доопрацьованому вигляді вже у WordPress 6.0 наступного року.

Вибрані патерни

Перші патерни блоків, які виводяться в інструменті вставки, тепер надходитимуть із списку кращих патернів. На даний момент список обмежений 15 патернами.

Патерни відбираються розробниками, які відповідають за відповідну директорію. Поки що неясно, чи буде процес відбору більш формальним чи деталізованим. Відправлення патернів до каталогу поки закрито для публіки, а тому вибір не такий великий.

Стиль цитат Plain

На жаль, у ядро продовжують додавати довільні стилі блоків. Як приклад, для Quote з’явився стиль Plain – на додаток до Default та Large.

Новий стиль прибирає всі рамки у цитати (якщо вони виводяться в активній темі користувача). У моїй темі вони не виводилися, бо цей стиль у мене нічого не зробив.

Я вважаю, що потрібно відмовитися від стилю Plain та прибрати стиль Large (все це має задаватися через елементи керування друкаркою). Інакше ми створюємо застарілий багаж, який лежатиме на спинах авторів тем.

oEmbed-підтримка Pinterest

Не можу повірити в те, що WordPress досі не підтримував вбудовування з Pinterest.

Розробники Gutenberg закрили це питання, додавши варіацію Pinterest для блоку Embed. Нещодавній патч додав підтримку Pinterest у ядро. Користувачі можуть тепер вбудовувати піни, дошки або профілі.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *