У WordPress 5.9 з’явиться модальне вікно перегляду патернів

Пройшов уже рік з того моменту, як Паал Йоахім Ромдал запропонував альтернативну версію інтерфейсу для патернів блоків. У листопаді 2020 року він відкрив тікет у GitHub-репозиторії Gutenberg, запропонувавши вивчити підхід з оверлеями для перегляду, пошуку та вставки патернів у область контенту. Минулого тижня ця можливість нарешті з’явилася у плагіні Gutenberg.

Рік тому патерни були новим концептом для середньостатистичного користувача WordPress. Вони з’явилися в WordPress 5.5, і наступний головний випуск WP вийшов уже через місяць. Я сподівався, що ми зможемо підключити новий оверлей якнайшвидше, але часом для реалізації ідеї потрібен або час, або правильні люди (для надання відповідного імпульсу).

Перша ітерація оглядача патернів, ймовірно, стане базисом, який надалі покращуватиметься. Зараз користувачі можуть виконувати пошук патернів через модальне вікно або виконувати фільтрацію за категоріями (включаючи фільтрацію за обраними патернами у списку).

WordPress 5.9

У довгостроковій перспективі браузер отримає більше різних можливостей. У ранніх макетах браузера можна було бачити обрані патерни користувача, що підтягуються з WordPress.org. Вибрані патерни стояли поруч зі списками кращих та нових патернів. У базовому макеті була окрема секція для патернів хедера, футера та сайдбара. Враховуючи, що додавання нового функціоналу WordPress 5.9 було заморожено 9 листопада, ці нововведення варто чекати вже в наступних версіях.

Щоб отримати доступ до оверлея браузера, користувачам необхідно клацнути по кнопці Explore під час перегляду патернів. Внаслідок цього з’явиться повноекранний оверлей для навігації по них.

WordPresss-5.9

Без такої навігації з патернів обійтися зараз дуже складно. Вузький інструмент вставки патернів не витримує жодної критики – особливо у темах, де міститься понад 40 патернів за умовчанням (наприклад, у темі Tove). Проблема експоненційно зростатиме, адже згодом каталог патернів стане відкритим для широкої аудиторії. У темах з’явиться ще більше різних патернів, отже, буде дуже складно перемикатися по них.

Поточний досвід взаємодії можна назвати приємним. Але він поки що не ідеальний. Залишаються ще дрібні недоробки, які слід згладити. Деякі патерни призводять до появи смуг прокручування (прямо всередині області з патерном). Виглядає це огидно. Помилуйтесь:

WordPresss-5.9

Загалом я задоволений новою можливістю. Користувачі Gutenberg зможуть попрацювати з нею трохи згодом, коли вийде реліз 11.9.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *