Розробники WordPress намагаються реанімувати концепцію «скінів» для тем

Разработчики WordPress пытаются реанимировать концепцию «скинов» для тем

Поточна пропозиція, яку обговорюють розробники WordPress, може призвести до відмирання як мінімум однієї з форм дочірніх тем. Можливо, найближчим часом ми побачимо кілька файлів theme.json в одній темі. Ці файли будуть містити готові варіації дефолтних стилів сайту. Говорячи простою мовою, відбувається відродження старої концепції «скінів».

Як працюватиме цей функціонал, поки що незрозуміло. Однак авторам тем, мабуть, можна буде комбінувати окремі файли JSON в одній темі. У результаті користувачі зможуть вибрати “глобальні стилі” або “активні стилі” через редактор сайту.

Виходить, ми пройшли повне коло. Початкова реалізація дочірніх тем дозволяла розробникам створювати свої файли style.css. Мета такого підходу полягала у створенні «скінів», які б змінювали зовнішній вигляд сайту без торкання його розмітки. Дочірні теми відтоді стали гнучкішими – вони можуть перезаписувати все, що задано у батьківській темі.

Багато розробників тим, як і раніше, спираються на цю концепцію. Їхні дочірні теми – це не що інше, як довільна таблиця стилів з модифікаціями дизайну. Можливість постачати кілька різних стильових варіацій у рамках однієї теми здатна суттєво змінити підхід до дизайну, покращивши досвід взаємодії.

К’єлл Рейгстад вперше торкнувся цієї функції минулого місяця, анонсувавши нову тему за промовчанням. “Twenty Twenty-Two буде поставлятися з цілою низкою альтернативних колірних схем, щоб люди могли кардинально змінити зовнішній вигляд свого сайту”, – зазначив він в анонсі. Наступне відео ілюструє цю концепцію:

Інтерфейс користувача у відео нагадує макет редактора сайту. За допомогою панелі праворуч користувачі можуть перемикатися між альтернативними стилями.

Пропозиція допускає не тільки варіації палітри кольорів. Розробники тем можуть налаштовувати типографіку, розмітку та все інше, що можна контролювати за допомогою theme.json – по суті весь дизайн теми.

Функціонала поки немає ні в Gutenberg, ні в поточній версії WordPress, що розробляється. Тому єдиний спосіб вивчити роботу кількох theme.json – використовувати дочірні теми. Так, концепція дочірніх тем може стати застарілою (принаймні, частково).

Ченнінг Ріттер, волонтер WordPress, спонсорований Automattic, поділилася у своєму блозі трьома варіантами того, як міг би виглядати новий досвід взаємодії. Мені більше до вподоби перший варіант. Це панель, що розкривається, де показані «активні стилі», між якими користувач може перемикатися.

Разработчики WordPress пытаются реанимировать концепцию «скинов» для тем

Вбудований перемикач активних стилів в інтерфейсі глобальних стилів дозволив би досягти ідеального досвіду взаємодії, якого не вдалося досягти за допомогою дочірніх тем. Раніше користувачам довелося б спочатку розібратися, як працюють дочірні теми, знайти їх для цієї активної теми, потім уже встановити їх та активувати. У рамках поточної пропозиції користувачі могли б просто переглянути всі доступні стилі, після чого вибрати для себе один підходящий варіант.

У результаті користувачі мають певну різноманітність дизайнерських ідей перед собою – і їм не потрібно збирати вручну всю палітру кольорів.

Раніше я уявляв собі майбутнє так: магазини тим звузять свій асортимент до однієї, двох або кількох тем. Потім вони будуть продавати підтримку або доступ до бібліотеки блокових патернів. Однак тепер я уявляю трохи інше майбутнє: додаткову вартість будуть давати різноманітні глобальні стилі.

Є ще один тікет до розробників, де міститься запит на надання альтернативних колірних палітр у темах. Цей функціонал реалізувати набагато простіше, враховуючи, що вже зовсім скоро має з’явитися WordPress 5.9 і Twenty Twenty-Two з кольоровими схемами, що налаштовуються. Чому б розробникам не прискоритися і не довести його до пуття?

Як би там не було, я постійно бачу нові цікаві можливості, здатні суттєво покращити екосистему WordPress. Вчора це були блокові патерни, сьогодні це активні стилі. Що буде завтра? Нові ідеї, пов’язані із системою блоків, вражають мене своєю безмежністю. Подивимося що буде далі.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *