Вихід WordPress 5.9 відкладається до січня 2022 року

Реліз WordPress 5.9 був відкладений через проблеми, які не були усунені до виходу першої бета-версії. Нагадаємо, що Beta 1 мала вийти 16 листопада. Команда, що відповідає за реліз 5.9, дійшла висновку, що варто пригальмувати випуск нової версії. WP.

Роберт Андерсон, один із технічних керівників релізу 5.9, опублікував цього тижня список проблем, виявлених при тестуванні функціоналу FSE (повне редагування сайту) у ядрі.

Гері Пендергаст поставив у коментарях таке запитання: «Чому б нам просто не видалити функціонал, який поки що не готовий? У такому разі ми могли випустити реліз у строк. А віддалений функціонал потрапив би вже до наступних релізів. Адже ми саме так і робили раніше. Чому ця філософія була переглянута?»

Тоня Морк, головний технічний керівник 5.9, відповіла на це таке: «Видалення проблемних ділянок було виключено, оскільки вони дуже тісно пов’язані з FSE. Ми не можемо постачати недоопрацьований досвід взаємодії. Вибір полягав у тому, щоб відкласти реліз 5.9 або перенести ці можливості у весняний реліз 6.0. Ми оцінили усі наслідки. У результаті ми дійшли висновку, що краще якнайшвидше презентувати новий функціонал – навіть якщо доведеться пригальмувати з випуском нової версії WP».

Інші коментатори висловили здивування величезною кількістю проблем, які розробникам доведеться вирішувати в найкоротші терміни.

«Я не став би оновлюватися до 5.9, знаючи, що деякий функціонал доопрацьовувався такими форсованими темпами», – поділився своєю думкою Тімі Вахалахті.

Учасники розробки на GitHub попередили, що нові потоки для FSE-можливостей не були належним чином протестовані, тому функціонал не повинен поставлятися відразу після внесення таких серйозних змін.

«Є багато тривожних дзвіночків, пов’язаних з неготовністю деяких функцій до релізу 5.9», – зазначив Аддісон Ставло, учасник розробки Gutenberg. – «Схоже, що ми зараз небезпечно поспішаємо. Ми повинні презентувати вказаний функціонал у 5.9, але багато речей просто не готові. У результаті ми поспішаємо все скоригувати в останню хвилину. Чи не краще забити на заплановану дату випуску, ніж закинути всі неперевірені рішення та нові потоки у ядро WP?»

Новий план випуску виглядає зараз наступним чином (поки офіційно не затверджено):

  • 30 листопада – бета 1.
  • 7 грудня – бета 2.
  • 14 грудня – бета 3.
  • 21 грудня – бета 4 (опціонально).
  • 4 січня – RC 1
  • 11 січня – RC2
  • 18 січня – RC3
  • 25 січня – реліз.

На момент публікації новини 18 учасників розробки підтримали запропонований графік (100% учасників опитування на каналі Slack). В даний час вирішується питання з іншими проблемами, які можуть стати на заваді виходу релізу. Затримка з Beta 1 робить неминучим перенесення випуску стабільної версії на січень.

Залишається розглянути питання про те, чи буде FSE включено в 5.9 – або його відкладуть до 6.0.

Тоня Морк дала наступний коментар: «Якщо з якоїсь причини все піде не за планом або станеться щось невідоме/несподіване, що призведе до нових затримок, тоді FSE та тема TT2 буде відкладено до WP 6.0». Команда працює над тим, щоб уникнути нових затяжок із термінами.

«FSE – це набір функцій, переплетених між собою», – зазначила Енн Маккарті, провідний спеціаліст із тестування WordPress 5.9, – «У релізі будуть представлені взаємопов’язані елементи, у тому числі стилі, потоки блокових тем, навігаційний блок тощо. Нам потрібно більше часу, щоб доопрацювати все це і тоді ми зможемо поставити їх в одній обоймі».

Команда, відповідальна за реліз, планує опублікувати анонс у понеділок – у ньому вже буде підтверджено новий графік. Енн зазначила, що цього року активність розробників-волонтерів була досить низькою, що призвело до затримки.

«Ми повинні визнати, що ми стали заручником людської ситуації, пов’язаної з різними святами, урочистостями та вихідними – сюди ж можна віднести і пандемію, яка у розпалі», – додала Енн. – «Зсув термінів гарантує стійкість нового релізу, в результаті чого ми отримаємо адекватну версію WP, не добиваючи учасників, що залишилися».

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *