Вийшов Gutenberg 12.0 з дрібними поліпшеннями та доробками

gutengberg wordpress

Минулого тижня розробники Gutenberg випустили версію 12.0 – незадовго до святкування Дня Подяки у США. Здебільшого вся робота зосереджена на функціоналі, який має увійти до WordPress 5.9. Як відомо, дату релізу було зсунуто на 25 січня. В результаті Gutenberg 12.0 має мало нововведень – в основному він присвячений виправленню багів. При цьому у свіжому релізі є деякі цікаві поліпшення, які ми розглянемо далі.

Найбільш помітні можливості: перероблені превью блокових стилів, згруповані опції друкарні для абзаців, іконки блоків у сайдбарі глобальних стилів. Редактор сайту тепер має вітальне керівництво, яке йтиме з WP 5.9 для знайомства користувачів з новим інструментарієм.

Автори тем тепер можуть відмовитись від використання базової колірної палітри та базових градієнтів. Однак, як і раніше, залишається баг, через який це не працює в редакторі сайту (базові палітри та градієнти виводяться в ньому все одно).

Прев’ю блокових стилів

Gutenberg 12.0

Вперше за останні кілька років сайдбар редактора виглядає чистим та структурованим. При використанні теми з кількома блоковими стилями зазвичай складалася неприємна ситуація з виведенням їхнього прев’ю. Вкладка, де вони були розміщені, займала багато місця, виводячи повний демо-варіант для кожної опції.

В останньому випуску Gutenberg замість прев’ю виводяться текстові кнопки із назвами стилів. Користувачі, як і раніше, можуть подивитися, як виглядають окремі блокові стилі, навівши курсор миші на кожен з них або перемикаючись по них за допомогою клавіатури.

Недолік такого підходу – довгі назви стилів можуть бути обрізані. Наприклад, “Portfolio: Tilt Left” і “Polaroid: Tilt Right” у моїй довільній темі обрізаються до вигляду “Portfolio: Ti …”. Не завжди зрозуміло, що це за стиль, але це адекватна платня за чистий інтерфейс.

Елемент керування буквицею в абзацах було переміщено

У даному релізі нарешті були вирішені численні проблеми, що дратують мене, пов’язані з інтерфейсом користувача. Наприклад, параметр додавання буквиці до абзацу тепер було перенесено у вкладку Typography (де і має перебувати).

Раніше доводилося відкривати окрему вкладку Text Settings, де стояла лише буквиця. Я багато разів згадував про цей негативний досвід. Мені особисто ця зміна сподобалася.

У списку блоків тепер виводяться іконки

Я постійно пропонував додати іконки до списку блоків у глобальних стилях ще з моменту виходу Gutenberg 11.7. Раніше ми просто бачили вертикальну область, що прокручується, з десятком назв блоків, внаслідок чого було дуже складно знайти щось конкретне.

Тепер знайти блок набагато швидше. Досить просто вивчити весь список у пошуках іконки.

Теми можуть включати всі підтримувані параметри, пов’язані із зовнішнім виглядом

Примітка: ця опція була позначена неправильно як частина релізу 12.0, але вона не увійшла в ту версію.

Новий прапор дозволяє розробникам тим одразу вибрати підтримку всіх параметрів, пов’язаних із зовнішнім виглядом.

У цьому випадку файл theme.json буде мати такий вигляд:

{
    "version": 2,
    "settings": {
        "appearanceTools": true
    }
}

Установка прапора appearanceTools в true включає підтримку всіх параметрів меж, кольорів, відступів та типографіки. В результаті JSON-код буде значно скорочений. Автори тем, як і раніше, можуть відключати певні можливості окремо.

Плюсом (або мінусом) запровадження цього прапора є те, що він також включить підтримку інших можливостей, пов’язаних із зовнішнім виглядом у майбутньому. Відповідно, користувачі зможуть отримати доступ до нових функцій ще до того, як теми офіційно їх підтримуватимуть. З іншого боку, автори тем можуть вимагати більшого контролю над новим функціоналом або проведення тестів перед тим, як включати щось нове.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *