Surge: новий плагін кешування для WordPress, що не потребує настроювання

Surge Wordpress

Постійний учасник розробки WordPress Костянтин Ковшенін випустив новий плагін сторінкового кешування під назвою Surge. Якщо ви скористаєтеся пошуком за каталогом плагінів WordPress.org, ви знайдете сотні рішень для кешування та очищення кешу, проте Surge відрізняється від інших тим, що не потребує настроювання. Плагін починає функціонувати з моменту своєї активації, у нього відсутні будь-які опції.

Тести Костянтина показують, що продуктивність WordPress-сайту на дешевому хостингу може бути суттєво покращена за допомогою плагіну:

«Плагін Surge зберігає файли кешу у файловій системі, використовуючи сторінковий кеш ядра Linux для ефективних процесів інвалідності та кешування у пам’яті. У різних навантажувальних тестах Surge показав, що легко обробляє 1000-2500 запитів в секунду з сотнею одночасних запитів на дешевому одноядерному віртуальному сервері з 1 Гб пам’яті. Це більш ніж у 70 разів швидше, ніж стандартна установка WordPress з темою за замовчуванням і без плагінів».

Костянтин створив Surge, оскільки не зміг знайти відповідний плагін для роботи з Sail, інструментом командного рядка, який він розробляв для розгортання WordPress-додатків в DigitalOcean.

«Найбільшою перешкодою для мене було налаштування, сторінка за сторінкою, всі ці нескінченні кроки, які потрібно було зробити, щоби все запрацювало», – зазначив Костянтин. – «Звичайно, є багато посібників, майстрів, відеоуроків, документацій, але мені був потрібен простий плагін для сторінкового кешування, а не якась там ракета (це не гра слів!) [Очевидно, Костянтин говорить про те, що він не хотів образити популярний плагін для кешування WP Rocket]. В результаті я написав свій власний плагін».

Внаслідок мінімалістичної концепції у плагіні Surge навіть відсутня кнопка очищення кешу. Костянтин зазначив, що плагін автоматично очищає кешовані записи під час різних подій – наприклад, під час оновлення контенту. Ви можете вимкнути та знову включити плагін, якщо вам з якоїсь причини потрібно очистити сторінковий кеш.

«Якщо вам потрібно очистити кеш, це означає, що моя інвалідація вас не влаштовує», – зазначив Костянтин у відповідь на запити, що надійшли в Twitter. – Якщо ви періодично чистите кеш, поясніть мені, чому. Можливо, я розглянув далеко не всі сценарії використання цієї опції».

На запитання, чи Surge працює з сайтами з великою кількістю динамічного контенту, Костянтин відповів, що в даний момент кешуються тільки анонімні запити. Surge також примусово робить деякі запити анонімними для кращого кешування – наприклад, запити до robots.txt і favicon.ico.

«Я планую охопити територію logged-in, але поки що обіцянок ніяких не даю», – зазначив Костянтин.

Ми протестували Surge на декількох простих сайтах і виявили, що плагін працює саме так, як він подається. На одному із сайтів показник GTMetrix Performance підвищився з 91% до 99%. Зверніть увагу, що для роботи плагіна потрібно PHP 7.4+.

Surge доступний безкоштовно на WordPress.org. Якщо ви використовуєте плагін сторінкового кешування, вам потрібно буде його деактивувати. У своєму посту Костянтин попередив користувачів про те, що багато WP-хостинги, що адмініструються, вже мають вбудоване кешування, тому перед додаванням плагіна варто проконсультуватися зі своїм хостингом.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *