Videomaker: нова блокова тема для режисерів та творців відеоконтенту

wordpress themes videomaker

Videomaker, свіжа дочірня тема днями з’явилася у каталозі WordPress.org. Тема орієнтована на режисерів та творців відеоконтенту. Я протестував її минулого тижня, поки вона чекала огляду від команди WordPress Review.

Спочатку здається, що Videomaker практично нічим не відрізняється від інших блокових тем. Якщо не брати до уваги трохи іншої колірної схеми, вона виглядає і функціонує так само, як і її батьківська тема Blockbase. Потрібно трохи покопатися, щоби зрозуміти, чим вона виділяється. Як тільки ви переглянете її блокові патерни, ви зрозумієте, чому вона підходить інді-режисерам.

Блокові теми для WordPress мають одну проблему – далеко не кожен користувач здогадується переглянути наявні патерни. У результаті такі теми виглядають убого. Паттерни – саме той компонент, який дозволяє блокової теми “заграти фарбами”.

Спочатку я хотів закинути тему Videomaker, оскільки не побачив у ній жодного потенціалу. Але як тільки я дійшов до патернів, моя думка змінилася. Взагалі, цю тему можна застосовувати для будь-яких цілей, але саме режисери максимально виграють від її використання.

Тема вирізняється такими особливостями. По-перше, у темі є кілька патернів, що дозволяють власнику ресурсу розповісти про свою діяльність. Як приклад можна навести патерн «About»:

Videomaker

По-друге, у темі зроблено все для виведення відеофайлів. Є домашня сторінка на всю ширину для виведення трейлерів, фільмів. Є патерни для виведення опису фільму, титрів тощо.

Мені особливо сподобався патерн для відображення плаката до фільму. Ще є патерн Awards для виведення нагород за кінокартину.

Videomaker

У темі немає жодних надскладних ділянок чи секцій. Videomaker пропонує 16 різних патернів для швидкого створення веб-сайту, присвяченого фільмам.

Videomaker

У WordPress вже давно є додавання зображень як мініатюри. Проте для мініатюр не підходили відео та аудіо. Відкритий тікет за додаванням цієї опції висить ще з 2020 року, але особливої активності в ньому не було. Коли команда Automattic Themes Team розробляла тему Videomaker, вона зіткнулася з необхідністю додавання відеомініатюр – тому, як здається, прогрес у цьому напрямі все ж таки є.

Загалом же тема досить цікава, тому варто того, щоб її спробувати.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *