Вийшла блокова версія теми Kubrick

Плачьте от ностальгии: вышла блочная версия темы Kubrick

Про це, звичайно ж, ніхто не просив, але розробники вирішили, що її чомусь треба воскресити. Тема Kubrick, відома всім олдскульним користувачам WordPress, відродилася з попелу і постала у блочному вигляді.

Керівник розробки Gutenberg Матіас Вентура опублікував в Twitter коротке відео про те, як працює ця тема. Створив блоковий Kubrick його колега, фахівець Automattic Ріад Бенгелла.

Я люблю розшукувати всі ті ностальгічні плагіни та теми, які сягають моїх ранніх днів у мережі, до середини 2000-х – золотого віку блогінгу. І не існує нічого, що втілювало б це краще, ніж Kubrick, друга тема за промовчанням WordPress. Вона буквально називалася “Default” і представляла платформу понад 5 років.

Навіть сьогодні у Kubrick/Default понад 10 000 активних установок. Цікаво, чи працює вона на сайтах, що вже закрилися, або ж блогери все ще використовують її.

Ця тема була обличчям WordPress під час шляху до домінування на ринку CMS. Автори тим висловлювали їй подяку багато разів – більше, ніж будь-якому іншому рішенню. Цю тему копіювали, форкали, переупаковували, поширювали наново безліч разів.

Kubrick 2, як ця тема була названа у репозиторії GitHub, все ще перебуває на етапі розробки. Є кілька недоліків – наприклад, окремі записи виводяться як цитат, а чи не як повного контенту. Однак це цілком собі робоча тема.

Шокує те, як мало коду потрібно було відтворити Kubrick за допомогою блокової системи. Вихідна тема, останнє оновлена в 2020 році і зараз представлена у версії 1.7.2, містить 11 Кб CSS. Не пам’ятаю, коли востаннє бачив класичну тему WordPress з таким маленьким кодом. Блокова версія зараз використовує набір theme.json і поставляється взагалі без CSS.

Звичайно, мені потрібно не так багато часу, щоб швидко налаштувати тему через редактор. Найвідомішим аспектом теми Kubrick був її градієнтно-синій хедер. Зазвичай, процес налаштування теми починався з того, що користувачі змінювали колір хедера або завантажували туди свої зображення.

Сьогодні зробити це з редактором блоків у рази простіше, ніж раніше. Плюс є ще й інші настройки.

Kubrick 2

Маючи таку широту можливостей у 2005 році, я навряд чи перейшов би до розробки тем. Швидше за все, я зміг би зробити абсолютно все, що мені знадобилося б, через адмінку. Kubrick – перша тема, яка познайомила мене з дизайном тем, і я в боргу перед нею. Приємно усвідомлювати, що вона все ще жива та розвивається.

Я вирішив трохи модернізувати її через редактор сайту. Я хотів зберегти дух оригіналу. Вийшло приблизно таке.

Kubrick 2

Сумніваюсь, що в реальному світі на Kubrick 2 чекає яскраве майбутнє. Можливо, деякі користувачі встановлять її – особливо такі, як я, які відчувають сильну ностальгію (але треба дочекатися, доки вона буде остаточно допрацьована та «причесана»).

Можливо, знайдеться людина, яка збудує сучасного наступника Kubrick, як це було з Іаном Стюартом та Kirby у 2010 році. Наступника, який спиратиметься на блокову систему і матиме легкочитану друкарню. Чим я старший, тим гірше бачу. Розмір шрифту в 13 пікселів сьогодні вже не такий гарний для очей.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *