Вийшов Gutenberg 12.2: покращено перегляд шаблонів, доопрацьовано палітру кольорів

gutengberg wordpress

Свіжа версія плагіна Gutenberg не може похвалитися численними нововведеннями, зате дозволяє усунути деякі проблеми і пропонує відточений досвід взаємодії.

Переключення між редактором сайту та шаблонами стало більш згладженим та зручним. Палітра кольорів перестала бути хаотичною. Опції керування рамками тепер можна налаштовувати – вмикати чи приховувати.

Розробники досягли значного прогресу щодо блоку Comments Query Loop. Надалі він стане основою висновку коментарів у блокових темах. Одним із найсерйозніших перешкод був висновок вкладених коментарів. Тепер цю проблему вирішено – вкладені коментарі працюють. У свіжому релізі також представлений блок Comments Pagination Numbers для обробки списків коментарів із пагінацією.

Перегляд шаблонів без перезавантаження сторінки

Gutenberg 12.2

Коли два тижні тому вийшов Gutenberg 12.1, я відразу ж відзначив для себе зручну панель, що розкривається, в редакторі сайту для перегляду шаблонів. Проте на той момент вона працювала надто повільно. Перехід від редактора до перегляду шаблонів вимагав перезавантаження сторінки.

У свіжому релізі 12.2 ця поведінка змінилася. Тепер перехід між редактором та шаблонами відбувається швидко та гладко.

Саме з таких причин і відбулося перенесення WordPress 5.9 на кінець січня. Усі ці дрібниці вимагали доопрацювання.

Покращена палітра кольорів

У Gutenberg 12.2 була представлена покращена палітра кольорів. Минула ітерація виявилася надто громіздкою, навіть дратуючою. Користувачам доводилося довго скролити, щоб перейти від зміни кольору тексту до кольору посилань. Це було особливо актуально, якщо тема виводила як свої кольори, і кольори з ядра.

В останній ітерації інтерфейс користувача був покращений – тепер користувачі можуть одночасно бачити всі опції для кольору тексту, фону і кольору посилань. Якщо потрібно налаштувати якусь одну з опцій, достатньо натиснути на неї.

Можливо, ця зміна стане основою для інших колірних опцій у майбутньому – наприклад, для налаштування кольору при наведенні курсору на посилання. У старому інтерфейсі все було надто заплутане. Новий мінімалістичний дизайн пропонує досить вільний простір.

Мені хотілося б бачити аналогічний підхід для опцій, пов’язаних з рамками. Є окремий тікет із запитом на більш детальний та тонкий контроль рамок.

Покращений інтерфейс для налаштування розміру шрифту

Налаштування розміру шрифту для підтримуваних блоків виглядає інакше. Ми бачимо список із пронумерованих кнопок з кількома розмірами (зазвичай 5 або менше). Назва вибору шрифту відображається при виборі одного з пунктів.

Загалом підхід цікавий, але мені особисто він не сподобався. Що взагалі означають ці цифри? Розмір “1” – це маленький чи середній? Неможливо дізнатися, чи не перевіривши це на практиці. Також контекст таких значень змінюватиметься від теми до теми. Насправді хотілося б отримати більш стандартизовану схему найменування розмірів.

Подивимося, що буде у наступній ітерації. Поки що для мене це дуже сумнівне рішення.

Немає якогось зрозумілого способу відмови від поточного вибору та повернення до розміру за замовчуванням. Якщо тема підтримує довільні розміри, то користувачі можуть перейти до поля Custom і очистити його. Однак цей прийом не можна назвати очевидним. Користувачі також можуть натиснути на “Reset All”, але в такому випадку скидаються і всі параметри типографіки.

Найпростіший спосіб уникнути проблем (для авторів тем) – зареєструвати в темі щонайменше 6 довільних розмірів шрифту. Тоді параметр автоматично перетворюється на список, що випадає. На щастя, у моїй темі задано 13 розмірів.

Хуки для ділянок шаблонів

Розробники тем і плагінів мають додаткові хуки, пов’язані з системою ділянок шаблонів. Їх можна використовувати для налагодження, а також для інших складних сценаріїв:

  • render_block_core_template_part_post спрацьовує, коли ділянка завантажується з бази даних (wp_template_part).
  • render_block_core_template_part_file спрацьовує, коли ділянок завантажується з .html-файла теми.
  • render_block_core_template_part_none спрацьовує, коли ділянку не знайдено.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *