Плагін Retro Winamp Block для WordPress

У середині листопада я натрапив на блоковий плагін під назвою Retro Winamp Block. Плагін, здавалося, відповідав усім вимогам. У заголовку в нього значилося «retro», що одразу пробудило мій непідробний інтерес. Пройшло багато днів з того часу, коли я вперше протестував Winamp. Медіаплеєр був випущений ще в 1997 для Microsoft Windows і завоював популярність на початку 2000-х. На той час, як я познайомився з ним, у нього вже була велика користувальницька аудиторія. Тоді це був найкращий варіант для створення музичних плейлистів, і плеєр міг міняти скіни.

Winamp був дуже популярний у ті часи, коли всесвітнє павутиння здавалося більш живим. Це була золота ера користувальницької творчості та розквіту фендому. Де ще ви могли б знайти колекцію скінів із Бредом Піттом для медіаплеєра? Чи з Маріо? Або за мотивами манги One Piece?

Я без вагань установив цей плагін. На жаль, щоразу, коли я намагався додати аудіофайл, виникала якась помилка. Зрештою я відклав його на майбутнє.

Через кілька тижнів я прочитав прощальний пост провідного розробника WordPress Хелен Ху-Сенді – вона пропрацювала 10 років у компанії 10up і вирішила покинути її. Власне, плагін Retro Winamp Block був створений на її честь колегами із компанії.

Я вирішив знову протестувати плагін. Для цього довелося встановити оновлення. Через пару хвилин я нарешті зміг відкрити для себе всю міць одного з перших медіаплеєрів, який я використав на своєму старому ноутбуці Gateway.

плагин Retro Winamp Block в WordPress

У плагіна Retro Winamp Block не так багато опцій. Вважаю, що користувачам буде особливо цікаве налаштування скінів плеєра. Можна ввести будь-яку URL-адресу з великої бібліотеки скінів (більше 83000) Winamp Skin Museum.

Бібліотека скінів Winamp Skin Museum є частиною проекту Webamp. Розробники взяли за основу старий Winamp 2.9 та реконструювали його за допомогою HTML5 та JavaScript. Плагін Retro Winamp Block від 10up заснований саме на Webamp.

У версії 1.0.1 зіткнувся тільки з однією проблемою. Частково зламалося лайв-прев’ю у редакторі. Плеєр прив’язується до того самого місця на сторінці і не переміщається під час скролінгу.

Також я хотів би бачити Milkdrop, популярний візуалізатор для Winamp.

Здебільшого я просто насолоджувався такою ось подорожжю хвилями пам’яті. Я навіть вирішив встановити на свій комп’ютер останню версію Winamp. Плеєр все ще має процвітаючу спільноту, якщо судити по форумах. Правда, я так і не зміг «подружитися» з ним на своєму ноутбуці через жахливий інтерфейс, а тому довелося від нього відмовитися (від плеєра, звичайно).

Гаразд, геть ностальгію. Мені хотілося б бачити сучасні реалізації всіх цих можливостей WordPress. Чому у нас немає аудіо блоку з скінами, що настроюються?

Я вирішив зібрати простий патерн для тестування деяких ідей (код на Gist):

Фон взятий із WordPress Photos (каталог вже активно поповнюється зображеннями). Ще трохи змін – і я отримав аудіо плеєр з індивідуальною розміткою. Щоправда, я не зміг кастомізувати сам плеєр. У ньому немає ні еквалайзера, ні інформації про треки, ні візуального відображення. Просто нудний програвач. Чекаємо на розробників, які зможуть його тотально видозмінити (а не просто відкотитися до Winamp’у).

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *