Альтернативний каталог блокових тем WordPress на Gutenberg Hub

Gutenberg Hub

Враховуючи, що ера блокових тем ще тільки настає, каталог тем WordPress поки що не має остаточної версії. Він цілком може бути переглянутий та перероблений. Саме цим і вирішив зайнятися Мунір Камал (Munir Kamal), поки що не вийшов WordPress 5.9. Днями Мунір оголосив про запуск альтернативного каталогу тем на сайті Gutenberg Hub. У ньому містяться всі блокові теми, офіційно розміщені на WordPress.org.

Інтерфейс та досвід взаємодії ідентичні офіційному каталогу тем. Мунір наполягає на перенесенні таких змін на WordPress.org.

«Я помітив, що офіційний каталог тим не досить інформативний», – розповів Мунір. – «Мені хотілося б розпочати дискусію з цього приводу, і тому вирішив запустити альтернативний каталог як експеримент. В епоху блокових тем WP нам потрібно переосмислити каталог тем. Блокові теми прив’язані до кольорів, типографіки, блокових стилів, патернів, шаблонів. Мені (як користувачу WP) хотілося б бачити всю інформацію, що стосується тем, коли я вивчаю їх у каталозі. Чому я маю їх встановлювати та тестувати? Чому не можна відразу отримати всі відомості?»

Сторінки з окремими темами в такому альтернативному каталозі містять набагато більше інформації, ніж WordPress.org. Замість скріншота та опису ми бачимо колірну палітру теми, приклади друкарні, прев’ю кількох контентних блоків.

Gutenberg Hub

Унікальність сучасних тем надає файл theme.json, що йде в комплекті. Він дозволяє реєструвати налаштування, додавати стилі, які відображатимуться і в редакторі, і у фронтенді. Такого рівня стандартизації не було до появи WordPress 5.8 минулого року.

На основі цих нововведень і будуються нові інструменти, як ті, що створює Мунір. Коли практично всі дані, що стосуються теми, представлені у стандартному форматі, їх простіше витягти, з ними зручніше експериментувати.

Наприклад, у файлі theme.json є спеціальний ключ для кольорів, тому будь-хто може отримати їх і вивести. У каталозі Gutenberg Hub вони відображаються у вигляді панелі поруч із кожною темою. Користувачі можуть натиснути, щоб скопіювати ці кольори.

Gutenberg Hub

Раніше зробити це було практично неможливо, оскільки WordPress не мав механізму для завдання колірних палітр у темах.

Каталог автоматично генерує прев’ю тем. Нижче наведено приклади прев’ю для Mebae та Pacer разом з їхніми кольорами, описами, шрифтами та скріншотом..

Gutenberg Hub

Gutenberg Hub

Довгі роки превью тем WordPress були неякісними за рахунок убогої лайв-демо системи. Сьогодні лайв-демо дозволяє вивести стартовий контент, якщо його тема містить. Щоправда, наразі FSE не підтримує цей функціонал. Gutenberg Hub виводить те саме лайв-прев’ю, що і офіційний каталог.

Мунір частково вирішив цю проблему, додавши кнопку Content. Клацніть по ній дозволить побачити десятки блоків у дії.

Gutenberg Hub

Можна подивитися, як виглядає тема, проте функціонал прев’ю ще немає. Добірка зображень допомогла додати певний візуальний шарм домашнім сторінкам, архівам і т.д.

У майбутньому Мунір планує впровадити у прев’ю шаблони та патерни тем. Це дозволить покращити демо-перегляд тем.

Він не планує зупинятися на досягнутому. “Інші мої плани: запропонувати корисний функціонал пошуку та фільтрації тим, щоб користувач міг отримати саме те, що чітко відповідає його потребам”, – розповів Мунір. – «Можливо, я реалізую функціонал порівняння, щоб дві теми можна було порівняти одна з одною. І не за завантаженнями, оглядами, а за реально значущими елементами».

Робота, яку зробив Мунір, виглядає багатообіцяючою. Простір для покращень, звичайно, є, але в ідеалі до цього варто залучити всю спільноту. Немає жодних причин на те, щоб дотримуватися сьогодні застарілої системи прев’ю.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *