У WordPress 5.9 буде покращено «ліниве завантаження» зображень

WordPresss 5.9

У найближчому майбутньому сайти WordPress працюватимуть ще швидше завдяки покращенню «ледачого завантаження» в ядрі. Аналіз, проведений у липні 2021 року, показав, що надто агресивне застосування «ліниве завантаження» може негативно вплинути на продуктивність, а тому краще одразу ж завантажувати зображення у початковому вікні перегляду.

Correlational performance

Ліниве завантаження всіх зображень у WordPress призводило до зниження продуктивності за метрикою Largest Contentful Paint (LCP), яку Google визначає як час обробки найбільшого зображення або текстового блоку, видимого в області перегляду, з моменту початкового запуску сторінки».

Учасники розробки WordPress, що спонсуються Google, написали виправлення, що дозволяє уникнути «лінивого завантаження» зображень у верхній частині сторінки, і ретельно протестували його в рамках оцінки різних ініціатив. Зниження метрики LCP буде виправлено в WordPress 5.9.

«Подібну поведінку можна покращити шляхом відмови від додавання loading=’lazy’ для першого контентного зображення або iframe, адже вони переважно виводяться в початковому вікні перегляду», – зазначив Фелікс Арнц. – «Звичайно, реалізовувати в WordPress потрібно лише пропозиції, підтверджені на 100%, проте наш аналіз 50 найпопулярніших тем показав, що таке виправлення повсюдно покращує LCP, збільшивши швидкість завантаження сторінок до 30%».

Надалі цю реалізацію можна буде ще доопрацювати: наприклад, зробити так, щоб відразу завантажувалися всі зображення, що знаходяться в початковій області перегляду (що залежатиме від теми, що використовується).

«Хотілося б бачити покращену евристику, яка враховуватиме семантику та структуру блоків, щоб зрозуміти, що саме потрібно відкласти для завантаження», – прокоментував тикет Матіас Вентура. – «Приміром, зрозуміло, що логотип сайту або блок із зображенням у хедері виводяться у початковій області перегляду. ‘Перше зображення в області вмісту’ – що це за рудиментарна метрика? Адже все дуже залежить від розмітки. У світі блокових тем ми, я сподіваюся, зможемо заздалегідь знати, якою буде розмітка, щоб створювати більш осмислені інструкції».

Фелікс Арнц зазначив, що вже взяв собі на приціл хедер (ділянку шаблонів) і готовий доопрацьовувати його в міру зростання блокових тем.

«Виправлення реалізації lazy loading має помітно покращити продуктивність LCP для більшості сайтів», – сказав Фелікс. – Це хороша відправна точка. У майбутньому, коли у нас з’явиться докладніша семантична специфікація в блокових темах, ми зможемо детальніше налаштовувати «ліниве завантаження», використовуючи доступну інформацію про блоки».

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *