Вийшов Gutenberg 12.3 з новими опціями дизайну та блоком Post Author Name

gutengberg wordpress

Перший реліз Gutenberg цього року увібрав у себе безліч можливостей. Розробники тепер можуть скористатися довідником з базових блоків. Управління відступами в блоці Group забезпечує більшу гнучкість макетів. З’явився новий блок Post Author Name. Загалом було суттєво покращено процес редагування сайту.

У свіжому релізі додано кілька зручних опцій дизайну. Блок Group тепер підтримує опції типографіки. Користувачі та дизайнери тим зможуть набагато простіше налаштовувати розмір шрифту, сімейство шрифтів та решту опцій для всіх дочірніх блоків за раз. Блок Spacer підтримує довільні одиниці виміру, тобто. користувачі більше не обмежені лише пікселями. Абзаци тепер одержали опцію font-family.

Автори тем тепер можуть реєструвати «безіменні» розміри шрифтів, відповідають базовим розмірам. Також з’явилися нові блоки Comments Pagination Previous та Comments Pagination Next для обробки коментарів, розбитих на сторінки.

Користувачі, які не мають прав edit_theme_options, більше не зможуть створювати меню навігації через редактор сайту. Однак, вони можуть вибрати існуюче меню через блок Navigation. У результаті створення меню відкотилося до колишніх обмежень.

Давайте поринемо в деякі з основних можливостей релізу.

Довідник блоків

Середньостатистичний користувач навряд чи зазирне до нього хоча б раз. А ось розробникам тим він дуже знадобиться. Зустрічайте – новий довідник блоків. Запам’ятати всі блоки, які існують зараз, майже неможливо.

Дані генеруються автоматично. Кожен блок у довіднику відображає таку інформацію:

  • Назва;
  • Категорія;
  • Підтримка;
  • Атрибути.

Я хотів би, щоб WordPress.org автоматично відображав усе це для всіх блокових плагінів у майбутньому. Дані стандартизуються через файли block.json, тому зробити це цілком реально. Інакше автори плагінів могли б самі надати ці відомості для описів.

Логотип сайту використовується як Favicon

Тепер користувачі можуть зберігати зображення, що використовується в блоці Site Logo, як іконка сайту (favicon) – це робиться через редактор сайту. Вважаю, що це крок у правильному напрямку, адже у користувачів блокових тем немає кастомайзера. Їм знадобиться простий спосіб завдання favicon.

Gutenberg 12.3 Post Author Name

Таке рішення має дві недоліки. По-перше, ця опція включена за замовчуванням. Якщо користувач цього не помітить, може випадково переписати свій існуючий favicon. Ще варто пам’ятати, що логотипи та іконки не завжди збігаються.

По-друге, для сайту потрібна окрема опція із завданням favicon. Чому б не додати цю опцію до будь-якої з доступних сторінок з параметрами в адмінці? Зрештою можна було б протестувати, наскільки добре такий підхід працює.

Блок Post Author Name

У Gutenberg 12.3 з’явився новий блок Post Author Name. Як і слідує за назвою, він виводить автора запису. Здавалося б, щось просте, але в результаті нам довелося чекати на цей блок цілу вічність (з травня 2021). Я навіть зробив для цього блоку 5 стилів.

Блок з’явився як ініціатива з розбиття вихідного блоку Post Author на дрібніші компоненти. В даний час Post Author виводить ім’я автора, аватара, біографію, а також текст підпису. Звичайно, це створювало проблеми, коли користувач хотів відобразити тільки ім’я автора в однорядковій мета-області.

У планах блоки Post Author Avatar та Post Author Bio. Коли вони з’являться у редакторі, користувачі отримають додаткову гнучкість у налаштуванні своїх макетів.

Управління відступами у блоці Group

Блок Group тепер підтримує керування Block Spacing. Автори тем і користувачі можуть задавати поля між дочірніми блоками Group.

Основний сценарій використання – обнулення полів між подібними елементами. Наприклад, користувач хоче згрупувати три блоки File разом без відступів між ними, як показано на наступному скріншоті:

Якщо не задавати 0 як відступ, то у цих блоків будуть стандартні верхні поля.

Таке обнулення полів було відомою проблемою для багатьох розробників тем – особливо у випадку із блоками, вирівняними по ширині. HTML-розмітка редактора у разі не відповідала фронтенду. Управління відступами у блоці Group вирішує цю проблему.

Звичайно, управління відступами потрібно не тільки для того, щоб позбавитися полів між блоками. Можна і, навпаки, додати додатковий простір.

При використанні варіації Row блоку Group відступи будуть горизонтальними. Це допоможе грамотніше будувати розмітку у темах.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *