IndexNow: плагін WordPress для миттєвої індексації в пошуковиках

IndexNow WordPress

У липні 2020 року компанія Bing випустила свій перший офіційний плагін для WordPress, який дозволяв власникам сайтів передавати URL-адреси та негайно індексувати контент, щоб не чекати, доки пошукова система просканує сайт. У жовтні 2021 був випущений IndexNow API, який є новою ітерацією Bing URL submissions API, створеного Microsoft Bing і Yandex.

Компанія Bing Webmasters випустила плагін IndexNow для WordPress-сайтів. Він використовує переваги нового протоколу. Веб-сайти можуть повідомляти пошукові системи щоразу, коли контент створюється, видаляється або оновлюється, щоб сайт швидше індексувався в результатах пошуку. Команда Microsoft Bing Webmaster Tools очікує, що це мінімізує потреби краулінгу сайтів:

IndexNow – ініціатива, спрямована на підвищення ефективності інтернету: повідомляючи, чи змінено контент за URL-адресою, власники веб-сайтів подають пошуковим системам чіткий сигнал, що дозволяє пошуковим системам правильно розставити пріоритети при скануванні URL. Відповідно, пошуковим системам немає необхідності постійно обходити ресурс у пошуках нового або контенту, що змінився. У майбутньому пошукові системи планують обмежити краулінг лише тими сайтами, які запровадили. IndexNow.

IndexNow  – ініціатива для більш відкритого інтернету: повідомивши одну пошукову систему, ви повідомите всі пошукові системи, які впровадили IndexNow.

Плагін IndexNow для WordPress відстежує зміни у контенті та автоматично відправляє URL-адреси у фоновому режимі. Він поставляється з кількома основними функціями та параметрами конфігурації:

  • Можливість увімкнути/вимкнути функціонал автоматичного відправлення URL.
  • Ручне надсилання URL в IndexNow.
  • Перегляд списку останніх надісланих URL-адрес.
  • Повторення невдалих надсилань зі списку останніх передач.
  • Завантажити останні відправлені URL для аналізу.
  • Статус останніх успішних та провальних відправок.

Протокол IndexNow підтримується Microsoft Bing та Yandex. На даний момент Google тестує цей протокол, щоб зрозуміти, чи є сенс перемикатися на нього з метою підтримання стійкішого підходу до індексації мережі.

Головний менеджер Bing, Фабріс Канель, запропонував інтегрувати протокол IndexNow в ядро WordPress, проте учасники вирішили залишити його у вигляді плагіну, поки він не отримає широкої підтримки в пошукових системах і не доведе, що він позитивно впливає на зниження потреби в скануванні сайтів.

Плагін IndexNow зараз має 800 активних установок. Microsoft ще має пройти довгий шлях, щоб довести, що їхній API ефективний для оптимізації індексування сайтів у пошукових системах. Якщо Google погодиться підтримувати цей протокол, то в такому разі він суттєво збільшить свою поширеність та популярність.

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *