Markup Markdown: новий редактор для WordPress

У каталозі WordPress з’явився новий плагін під назвою Markup Markdown. Він дозволяє отримати зручний Markdown-редактор замість базового класичного та блокового. Це перший плагін від розробника, що ховається під ніком @peter202202.

Як людина, яка майже завжди пише в Markdown, я відразу встановив і активував плагін. Я був приємно вражений, виявивши добротний редактор.

Плагін простий у використанні. Якщо ви знаєте, як писати в Markdown, вам знадобиться активувати плагін. Налаштувань у нього немає. Замість базового редактора WordPress у вас буде цей Markdown-редактор (для всіх типів записів).

Markup Markdown WordPress

Плагін функціонує на базі PHP-бібліотеки Parsedown для обробки фронтенд-виводу, перетворюючи Markdown на HTML. У бекенді плагін використовує скрипт EasyMDE для JS-редактора.

Я, навіть будучи фанатом плагінів без опцій, все ж таки хотів би бачити тут кілька налаштувань. Користувачам потрібно надати право вибору бажаного редактора (через профіль). Це дуже важливо, особливо для сайтів із кількома авторами. В іншому випадку його не вийде зробити базовим. Також не зайвим буде можливість вибору між редакторами для набору окремих записів. Якщо пост був написаний у блоках, то немає сенсу його редагувати у Markdown.

Головна проблема, з якою я зіткнувся при використанні плагіна, була пов’язана з надто дрібним розміром шрифту, при цьому область вмісту була надто широкою для комфортного написання. Тому я вніс невеликі коригування CSS, і тоді вже користуватися плагіном стало зручніше.

Markup Markdown

Якщо відкинути ці коригування, то можу з упевненістю сказати, що плагін мені сподобався. Чим старше я стаю, тим важливіше мені стає типографіка. Очі вже не ті.

Сьогодні це рішення можна назвати ідеальним для любителів Markdown.

При цьому плагін має і свої недоліки. Наприклад, він погано функціонує з деякими блоковими темами. Як приклад, наступний тег img, укладений абзац p, вибивається з розмітки в Twenty Twenty-Two:

Markup Markdown

Ця помилка пов’язана із темою, а не з плагіном. Дизайн не враховує великих зображень, якщо вони виводяться окремо (не у вигляді блоку). У класичних темах такої проблеми немає.

У класичній темі буде ось так:

Markup Markdown

Для зображень плагін формує чистий висновок Markdown. У ньому є кнопка для підтягування зображень з бібліотеки, але немає можливості вставити щось крім повнорозмірного зображення. Не можна додати класи вирівнювання.

Вирішити ці проблеми можна шляхом встановлення Parsedown Extra, розширення, що підтримує Markdown Extra. Ця специфікація припускає додавання атрибутів. Я практично завжди використовую цю можливість для додавання класів до зображень.

Markup Markdown – гарне рішення для тих, хто шукає редактора на базі Markdown. Подивимося, як він розвиватиметься у майбутньому (зараз його версія 1.x).

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *