Yoast SEO вийде для Shopify

Yoast, розробник одного з найпопулярніших плагінів в екосистемі WordPress, вирішив вийти на ринок Shopify зі своїм новим SEO-додатком. Воно дозволяє продавцям, які використовують Shopify, оптимізувати свій магазин для пошукової видачі та Google Shopping, автоматично додати структуровані дані, а також налаштувати ключові фрази. Додаток з’явиться в магазині Shopify 18 січня 2022 року.

«Додаток для платформи Shopify дає величезні переваги бізнесу, – розповів генеральний директор Yoast Тійс де Валк (Thijs de Valk). – «Shopify швидко росте. З цієї причини ми вирішили створити програму та отримувати прибуток з даної платформи».

По данным W3Techs за 2021 рік, Shopify – це друга за темпами зростання CMS, яка використовується на 4.4% сайтів (порівняно з 3.2% минулого року). Наступний найближчий конкурент, Wix, поступився місцем Joomla і Drupal в 2021 році, відбивши тенденцію на зростання платформ із закритим кодом.

Yoast SEO Shopify

Засновник Yoast Йост де Валк (Joost de Valk) у своєму аналізі ринкової частки CMS зазначив, що WordPress сильно уповільнив своє зростання порівняно з минулим періодом, що припав на пандемію. Схоже, що платформа не охопить 50% ринку, як це здавалося ще рік тому.

«Shopify продовжує демонструвати разюче зростання, і деякі місяці за останні півроку цій платформі вдавалося навіть зрівнятися з показниками зростання WordPress в абсолютних цифрах», – зауважив Йост. – «Wix теж збільшив свій темп і швидко зростає».

За прогнозами Йоста, ринкова частка Shopify протягом наступних 6 місяців перевищить 5%.

«Зростання Yoast (донедавна) сильно залежало від WordPress», – зазначив Тійс де Валк. – Це досить слабка, вразлива позиція. Створити програму для Shopify ми вирішили ще до покупки нашої компанії з боку Newfold Digital. Рішення про створення такої програми було багато в чому пов’язане з диверсифікацією ризиків. Наявність програм або плагінів на різних платформах гарантує стабільне зростання нашої компанії».

Вихід на новий ринок – абсолютно новий досвід Yoast.

“Shopify – це інша екосистема, набагато більш комерціалізована, ніж WordPress”, – зазначив Тійс.

Ціна продукту для такої платформи вище, ніж ціна плагіна в екосистемі WordPress. Програма Yoast SEO буде продаватися в Shopify App Store за $29/місяць, що, за словами Тійса, є цілком конкурентоспроможною ціною.

«Все це робить ринок Shopify дуже привабливим для нас», – розповів Тійс. – «У нас є подальші плани щодо розширення нашої компанії (у WP та за його межами), і успішне охоплення Shopify дозволить цього досягти».

На відміну від репозиторію плагінів WordPress, Shopify App Store не виводить кількість користувачів для кожної програми, тому складно зрозуміти, хто буде головним конкурентом Yoast SEO. Програм для SEO на ринку Shopify вже дуже багато. Як приклад, є програма SEO King, яка має набагато більше різних можливостей, включає безкоштовний тарифний план, пропонує більш конкурентоспроможні ціни та набрало вже сотні позитивних відгуків. Перед Yoast SEO стоятиме складне завдання: утриматися на ринку, де вже досить багато усталених конкурентів.

Тійс розповів, що компанія поки що не наймала розробників Shopify, покладаючись на навички поточних співробітників.

«Більшу частину того, що потрібно було, ми вже знали чи навчилися цього в процесі», – зазначив він. У компанії проходили внутрішні дискусії з приводу того, що співробітники тепер просять писати код для закритої платформи.

«Ми вирішили піти врозріз зі своєю традицією випускати софт Yoast SEO лише для платформ з відкритим кодом», – прокоментував цей факт Тійс. – Так, Shopify – платформа із закритим кодом. Ми мали багато розмов про це. Люди, які працюють у Yoast – фанати відкритого коду. Натомість ми любимо розробляти нові технології. Ми вважаємо, що Shopify робить мережу кращою».

Тійс зазначив, що всі співробітники Yoast брали участь у розробці програми із закритим кодом, і жоден з них не покинув команду внаслідок таких змін. Туманна місія «зробити мережу краще» стала важливішою за відданість компанії відкритому коду.

У 2021 році Yoast був одним із найбільших розробників ядра WordPress у рамках свого зобов’язання Five for the Future. Компанія планує робити свій внесок у WordPress і далі. Yoast буде збільшувати свої благодійні пожертвування у WP за рахунок очікуваного прибутку від Shopify. За словами Yoast, тепер їхня ініціатива називається «Five for the web». Досить дивний вибір, як на мене, оскільки мета програми Five for the Future — уникнути сценарію «трагедії спільних ресурсів». Цей сценарій торкався ресурсних систем з відкритим доступом (такі як CMS з відкритим кодом).

«Гроші, зароблені за допомогою Shopify, ми плануємо інвестувати і в покращення мережі», – заявив Тійс. – «Ми витратимо ці кошти на ініціативи, які зроблять інтернет кращим. Ми вже рухаємось у цьому напрямку. Йост є членом W3C, а Джоно Алдерсон входить до консультативної ради AMP. Ми плануємо активізувати наші вклади та ініціативи, щоб зробити інтернет кращим, інвестуючи 5% нашого доходу від Shopify у власні ініціативи, пов’язані з мережею».

Намір Yoast підтримати неоднозначний проект AMP частиною прибутку – цікавий вибір, бо ця ініціатива вже значною мірою фінансується Google. Схоже, вона не потребує додаткових пожертвувань. Коли Тійса запитали, як його компанія впливає на AMP Advisory Board, він відповів, що Yoast просто дає поради та рекомендації.

«AMP – лише частина того, що ми займаємося. Ми також підтримуємо w3c, створюємо інструменти для PHP-тестування і ми плануємо підтримувати ще більше різних починань», – зазначив Тійс. – «Ми взаємодіємо з AMP, щоб давати рекомендації Технічному керівному комітету (Technical Steering Committee). І таким чином ми намагаємося, як я вже казав, зробити відкриту мережу настільки потужною, наскільки це можливо».

20 січня Yoast планує провести конференцію Online Yoastcon – Shopify Edition, де і буде представлена демо-версія нового продукту. Захід безкоштовний. Відвідувачі зможуть почути на ньому думки експертів у галузі SEO, дізнатися, як покращити свої інтернет-магазини.

Тема: seo

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *